Зміст:

  1. Як дізнатись чи зможу я працювати масажистом?;
  2. Що потрібно, щоб стати хорошим масажистом?:
  3. Перші кроки та з чого почати для здобуття професії масажист?;
  4. Де отримати знання і навчитись робити масаж?
  5. Як отримати перший досвід і шукати клієнтів?.

Попит на хороших масажистів залишається високим, і очевидно, що така тенденція буде зберігатися й надалі. Цьому сприяє сучасний спосіб життя людей, умови праці та сучасна культура.

Стати масажистом сьогодні досить просто. Для цього достатньо закінчити хороші курси, на яких можна освоїти один чи навіть декілька видів масажу. Однак, стати хорошим затребуваним та успішним масажистом і отримувати за свою роботу не лише хороші відгуки а й достойну оплату праці, не так просто.

Що потрібно, щоб стати хорошим масажистом?

Хороший масажист – це той фахівець, робота якого приносить позитивний результат клієнту. Причому не має значення чи покращення клієнт відчує на емоційному, психологічному чи на фізичному рівні.

Також слід розуміти, що хороший масажист не означає успішний. Отже давайте з’ясуємо що потрібно щоб стати як хорошим так і успішним масажистом?

Скільки і де  потрібно вчитися? Як здобути досвід? Куди піти працювати? З чого почати свій шлях? Яким масажам варто навчитись? Ці та інші запитання можуть виникати у кожного хто вирішив стати на шлях цієї професії. На перший погляд прості питання, однак вартує копнути глибше і все стає не таким очевидним, як на перший погляд.

Як дізнатись чи зможу я працювати масажистом?

Перша річ, яка вам потрібна досить тривіальна – ця діяльність повинна вам подобатись. Як знати, чи вона вам подобається, якщо ви до цього масаж ніколи не робили? Дуже просто, потрібно спробувати.

Однак є дещо, що вам допоможе визначити чи підходить ця сфера вам чи ні. Якщо вам подобається займатись своїм тілом, доглядати за ним, підтримувати фізичну форму, самомасажем та фізичними вправами, спостерігати як змінюється ваш стан в результаті цих дій. Розумієте для чого ви це робити і яку користь воно вам дає. Тоді з великою ймовірністю та без особливих труднощів зможете працювати і з іншими людьми.

Основні якості, яким повинен володіти масажист:

  1. Хороша фізична форма. Робота масажиста – це в основному робота фізична і інколи щоб розім’яти “забиті” чи спазмовані м’язи потрібно прикласти значних зусиль.
  2. Витривалість та терпіння. Сюди відносимо також стресостійкість та готовність виконувати монотонну роботу. Часто робота одноманітна і результат не завжди видно відразу. Також потрібно розуміти, що не все залежить від вас, а й від готовності клієнта слідувати вашим вказівкам та рекомендаціям.
  3. Постійна тяга до знань та розвитку. Вивчивши кілька масажних технік не слід зупинятись. Це неправильний підхід, адже масажна терапія не стоїть на місці і хороший масажист повинен слідкувати за тенденціями та змінами, і володіти безліччю навичок. Тому, якщо ви всерйоз задумали займатись масажем, то вчитись доведеться все життя.
  4. Дружелюбність і вміння знаходити підхід до людей.

Перші кроки, або з чого почати?

Друге, визначитись у якому напрямку ви б хотіли розвиватись і працювати. Це може бути лікувальний чи корегуючий масаж, СПА масажі, чи дитячий масаж. Помилкою багатьох початківців є намагання відразу стати масажистом універсалом і вивчити якомога більше масажних технік. Стратегічно правильнішим рішенням буде вивчити один напрямок масажу добитись у ньому результату, а потім поступово, якщо захочете і вам буде це потрібно розширювати свої навички.

Отже вибір спеціалізації є важливим етапом перед тим як вибирати курси масажу та розпочинати навчання. Ви вже будете знати, що вам потрібно і на що звертати особливу увагу. А отже саме навчання буде ефективнішим.

Може трапитись і таке, що під час самого навчання ви зрозумієте, які масажні напрямки та техніки є для вас ближчими і в яких ви зможете досягнути кращих результатів. Однак, щодо цього хвилюватись не потрібно, як то кажуть краще пізно – ніж ніколи.

Щоб полегшити собі життя і ще до навчання визначитись який напрямок масажу обрати для себе умовно їх можна поділити на чотири групи:

Умовні масажні напрямки (спеціальності)

  1. СПА масажі.(косметичні, розслабляючі) Сюди відносяться різноманітні техніки та види масажу (антицелюлітний, медовий, стоун масаж, аромомасаж, іспанський та багато інших). Популярні у Спа-центрах, відпочинкових комплексах і проводять для релаксу, відновлення сил, розслаблення чи корекції фігури.). Вимагають доброго володіння технікою та вміння створити відповідну атмосферу для клієнта. Не потребують медичної освіти чи глибоких знань у анатомії чи фізіології. Користуються широкою популярністю.
  2. Оздоровчі або лікувальні масажі. Такі масажі часто називають корекційними. Зазвичай проводяться пацієнтам при реабілітації, або діагностуванні хворобливих станів. Щоб працювати у цьому напрямку потрібні глибші знання з анатомії та фізіології тому плюсом буде медична освіта, або поглиьлені курси з анатомії та фізіології.
  3. Спортивний масаж, спрямований на роботу із професійними спортсменами. Зазвичай його обирають, коли є бажання чи можливість працювати у спортивних клубах чи індивідуально із спортсменами. Такі масажі також бувають різних видів в залежності від мети і потребують доброго розуміння процесів біомеханіки, та фізіології організму. Крім того і фізичних зусиль при роботі із спортсменами потрібно прикладати більше.
  4. Дитячий масаж в тому числі і масаж для немовлят. Має свої особливості, оскільки працювати потрібно з маленькими дітьми. Тут знадобляться не лише уміння робити масаж а й уміння спілкуватись та поводитись з найменшими пацієнтами. Більше підходить для дівчат та жінок, оскільки фізичні навантаження невеликі, і зазвичай вони емоційніші та чутливіші. Відповіді на поширені запитання  про дитячого масажиста і дитячий масаж читайте тут

Де отримати знання і навчитись робити масаж?

 

Чи потрібна медична освіта, щоб бути масажистом?

Третя річ, яка вам необхідна це власне отримати профільні знання і навчитись робити масаж. Відразу може виникнути питання чи потрібна медична освіта, щоб бути масажистом. Відповідь – ні. Можна працювати масажистом і без медичної освіти. Однак слід розуміти, що навіть середня медична освіта, або поглиблені профільні курси з анатомії та фізіології будуть дадуть вам значну перевагу у роботі з клієнтами. Тай деякі види масажу без доброго розуміння фізіологічних процесів та анатомії ви робити не зможете.

Як правило професію масажиста можна отримати навчаючись у медичних училищах чи коледжах, або закінчивши профільні масажні курси, які зараз є практично у всіх  містах.

Важливим критерієм є якість навчання. Як правило курси масажу які входять в навчальну програму навчального закладу менш ефективні, ніж приватні. Але до вибору приватних курсів теж потрібно підійти ретельно. Як вибрати курси масажу, щоб не пожаліти за витрачений час і гроші ми детально описали у статті 8 ознак за якими потрібно обирати курси масажу

Перший досвіт масажиста. Як масажисту початківцю знайти перших клієнтів.

Після закінчення курсів постає питання здобуття досвіду. Адже одних курсів замало, щоб стати хорошим масажистом. Потрібні практичні навички. Їх рекомендуємо починати отримувати ще під час навчання. Це можуть бути ваші знайомі чи родичі, на яких можна попрактикуватись.

Після закінчення курсів можете влаштуватись на роботу, або розпочати власну практику. Як один так і інший варіант має свої плюси і мінуси. У першому випадку вам не потрібно вкладати додаткових коштів і думати де знайти клієнтів. Але і заробляти ви будете по найму з кожного масажу значно менше. Можна розпочати із масажного салону, ч СПА-центру де є постійний потік клієнтів. Так ви зможете швидко здобути практичні навики. А якщо маєте медичну освіту то можна влаштуватись у приватну клініку чи санаторій.

У другому випадку вам потрібно вкласти кошти для відкриття свого кабінету, або хоча б купівлі переносної масажної кушетки щоб приймати клієнтів дома, або їздити до них. Ну і кількість клієнтів залежить виключно від вас і ваших здібностей організувати собі роботу.

Рекомендуємо відразу поставити собі ціль мати власну практику, хоча на початках можна попрацювати і по найму.

Позиціонуйте себе як масажист професіонал

Якщо ви вирішили розпочати кар’єру масажиста, то повинні позиціонувати себе як масажиста у всіх можливих каналах комунікації. Насамперед це соціальні мережі та інтернет загалом та особисті зустрічі і коло знайомств. Слід розуміти, що найкраще здобувати репутацію і прихильність через особисті рекомендації. Тому не в останню чергу важливим є комунікабельність, дружелюбність, чесність та хороші відносини.

Вибудова стосунків з кожним клієнтом важлива складова успіху.  А від вашого позиціонування залежить цінність ваших послуг. Ставайте професіоналом і не соромтеся розповідати про це іншим.

 Бажаємо успіху у здобутті нової професії і чекаємо на наших курсах. Тут ви здобудете потрібні практичні навики і якісні знання з анатомії фізіології та біомеханіки. І зможете працювати з різними категоріями клієнтів.