Масаж та гімнастика для обличчя – дуже ефективні вправи у боротьбі із старінням шкіри. Особливо жінкам після 30 років. Чому? – Тому що, якщо їх робити регулярно і правильно, ви помітите ефект дуже швидко. А саме:
- колір обличччя стане свіжішим,
- зменшаться зморшки та друге підборіддя,
- з’явиться здоровий рум’янець,
- зникнуть набряки та темні кола під очима
Звичайно, від таких результатів не відмовиться жодна жінка. Тим паче, навчитися робити ці чудові вправи може кожен. Тому в статті ми розглянемо основні техніки масажу обличчя, і детально їх опишемо. Поїхали!
Існує декілька видів роботи над обличчям:
- фейсбілдинг – гімнастика для обличчя. Такими вправами жінки почали займатися ще у 18 столітті
- Лімфодринажний масаж ,
- Японський масаж (асахі),
- Скульптурний масаж.
Детальніше про види масажу обличчя та його користь у статті – Масаж обличчя. Корисно чи шкідливо?
тут ми розглянемо найпростіші масажні рухи та вправи для обличчя, які є дуже ефективними і освоїти їх зможе кожен.
Правила виконання масажу обличчя
Попри простоту, масаж, особливо масаж обличчя, потребує правильного підходу та дотримання техніки, в іншому разі можна отримати зворотний результат — розтягнуту шкіру, травмовані мікросудини та інші неприємності. Тому при виконанні масажних процедур вдома слід дотримуватись декількох правил.
- Оскільки шкіра на обличчі дуже чутлива, навіть при інтенсивному масажі рухи повинні бути легкими і м’якими. Процедура не повинна приносити неприємні і болючі відчуття — від цього однозначно буде шкода.
- Рухи повинні бути не довільними, а спрямованими строго по лініях руху лімфи, причому рухатися руки завжди повинні від середини чола до скронь і мочок вух.
- Самостійна процедура повинна здійснюватися перед дзеркалом — це дасть можливість контролювати власні рухи і вчасно помічати всі помилки.
Найкраще процедуру проводити ввечері, незадовго до сну, коли вже не потрібно кудись поспішати і можна повністю зосередитися на догляді за собою.
Прийоми проведення масажу обличчя
Більшість популярних технік складаються з чергування одних і тих же прийомів.
- Погладжування. Рухи виконуються подушечками пальців з дуже м’яким натиском, руки рухаються від центру обличчя до вилиць і скронь, фактично даний етап підготовляє обличчя до більш інтенсивному впливу.
- Розтирання. Етап проводиться подушечками пальців, але рухи стають енергійними і сильніше, після розтирання шкіра повинна порожевіти, а кровообіг помітно прискоритися.
- Вібрація. Необхідно встановити всю долоню або кінчики пальців на конкретну ділянку обличчя і виконати коливальні рухи з боку в бік.
- Розминання. Невелику складку шкіри потрібно захопити пальцями і злегка стиснути, а потім відпустити і повторити на іншій ділянці шкіри. Стискати шкіру занадто сильно не можна — рух повинен бути акуратним і м’яким, не приносить біль і дискомфорт, інакше вийде тільки шкода.
Основні масажні лінії (рухи) при масажі Обличчя
- від середини чола до скронь;
- від внутрішніх кутів надбрівних дуг до зовнішніх;
- від внутрішніх кутів очей до зовнішніх уздовж нижніх повік;
- від крил носа вздовж носогубних ліній;
- від носа й губ по щоках до скронь;
- від губ до підборіддя;
- від нижньої частини шиї до верхньої.
Розгладження міжбровних складок
Вказівним і великим пальцями виконуєте дрібні пощіування перпендикулярно зморшкам між бровами. Рухи виконуються знизу вверх і повторити їх потрібно 3-5 раз.
Усунення носогубних зморшок
Так, як і у випадку із міжбрівними складками, ми дрібними пощипуваннями рухаємось від підборіддя до крил носа.
Також можна вказівні пальці обох рук поставити на крила носа, а потім плавним рухом з легким натисканням ними провести лінію до куточків рота по контуру носогубної складки. Рухи повторюють кілька разів.
Не лякайтеся, якщо помітите легке почервоніння – це нормальна реакція шкіри на легке подразненняі це означає, що покращуються обмінні процеси.
Відновлення овалу та контуру обличчя
Знову ж таки за допомогою вказівного та великого пальців виконуємо глибоке пощипування від підборіддя до вух. Повторюємо цю процедуру 3-5 разів.
Розгорнуті долоні прикладаєте до передньої сторони шиї і повільно пересуваютьєте руки по напрямку до чола. Шкіра при русі долонь повинна трохи відходити вгору. У цьому русі полягає головна користь скульптурного масажу обличчя, оскільки усувається друге підборіддя.
Розгладження гусячих лапок
Пальцями рук впираються в скроні, а потім здійснюють ряд легких постукувань подушечками безіменних пальців по лініях нижніх і верхніх повік.
Розгладження зморшок на лобі
Вказівні пальці ставлять трохи вище перенісся, в середині лоба, а потім переміщують їх по лінії брів до скронь, при цьому здійснюючи легкі кругові рухи.
Підняття куточків губ
Вказівні пальці ставлять на куточки рота і круговими рухами повільно проводять пальцями вгору по контуру носогубних складок.
Після того як ви виконали цих декілька легких рухів потрібно нанести сироватку, крем або ваш звичний засіб по догляду за обличчям. Для цього декілька крапель крему потрібно нанести на руки розігріти його трішки і потім розподілити по обличчю. Тут важливо знати, що шкіра обдиччя повторює рух мімічних м’язів і щоб не навантажувати її, всі процедури вмивання чи нанесення крему краще робити по масажних лініях. Плюс це допоможе правильно запустити роботу лімфатичної системи. На обличчі всі рухи ми направляємо від центру до країв, на шиї по центру рухи ідуть знизу вверх, по боках зверху вниз.
Після нанесення крему потрібно буде виконати ще декілька рухів. Перші допоможуть покращити зону навколо очей. Для цього два пальці обох рук ставимо на зону вилиць і натискаємо, далі рухаємось по колу – по сльозовому каналу до переднісся знову натискаємо, далі над бровами натискаємо і повертаємось до вилиць і знову натискаємо. Усе намагайтеся робити дуже плавно. Повторити процедуру потрібно 3-5 разів.
І ще одна вправа, яка стимулює обмінні процеси в шкірі і забезпечує ефект ліфтингу. Виконується все наступним чином: вам потрібно захопити складку на обличчі і від нижньої щелипи прокочувати її до вилиць.
Завершальний етап масажу обличчя
Після виконання всіх основних рухів необхідно легкими постукуючими рухами пройтися по всій лицьової поверхні. Після цього залишки масажного кошти знімають за допомогою вологих серветок і наносять на шкіру живильну маску. Через чверть години її змивають, дбайливо промокають обличчя рушником.
По закінченні корисного масажу на шкіру потрібно нанести легкий крем з зволожуючими властивостями. А ось косметикою користуватися не рекомендується — відразу після масажу вона принесе шкоду.
Які засоби використовувати для масажу обличчя
Користь ручного масажу обличчя стане ще більше, якщо провести процедуру з використанням олій або масажних кремів. Вони не тільки гарантують хороше ковзання пальців, але і додатково живлять обличчя.
Який засіб вибрати, залежить від типу шкіри та основних проблем. Наприклад:
- масла і крему на основі оливкової або з додаванням персикових і абрикосових екстрактів добре підходять для сухої шкіри, схильної до утворення зморшок;
- для жирної шкіри можна застосовувати засоби з екстрактами кунжуту або цитрусових плодів — вони регулюють вироблення підшкірного сала;
- омолоджуючий дією володіють виноградні і мигдальні масла, масло жожоба і крему на їх основі;
- від набряків добре допомагають кориця і імбир, олії гвоздики і ялівцю.
Корисний засіб для проведення процедури можна купити в косметичному магазині або приготувати вдома самостійно. В обох випадках потрібно враховувати особливості власної шкіри та характерні властивості тих чи інших масел і кремів, щоб не завдати собі шкоди неправильним вибором.
Помилки при проведенні масажу обличчя в домашніх умовах
Перед першим виконанням корисної процедури варто ознайомитися не тільки з її правилами, але і з поширеними помилками.
- Занадто інтенсивне розтирання шкіри. Хороший масаж визначається не силою впливу, а тривалістю і правильним напрямком впливу.
- Хаотичні рухи. На обличчі існують масажні лінії або лінії лімфотоку — розгладжувати і розминати шкіру потрібно саме з ним, а не довільно в усі сторони.
- Нерегулярне проведення. Властивості процедури проявляються тільки при відповідальному підході — 23 сеансу не дадуть негайного результату.
Найпростіше, звичайно робити масаж руками. Але також сьогодні можна купити різні дивні гаджети, нефритові масажери, масажер хуаша, різні очищувачі та щітки. Ці гаджети чудово допомагають доглядати за обличчям. Коштують вони по різному і ефект від них теж дуже різний.