Масаж обличчя

Чи потрібен масаж обличчя? Яка його користь? І чи дійсно він допомагає, чи навпаки – може зашкодити?

Для нікого не є секретом, що організм людини піддається віковим змінам. Не винятком є обличчя. З віком шкіра обличчя втрачає еластичність, з`являються зморшки і в загальному її стан починає погіршуватись. Вже після 35 років масаж обличчя рекомендується всім жінкам  та чоловікам для підтримання природньої краси та здоров’я обличчя. Це не означає що його не можна робити раніше, однак у молодому віці він не є такою необхідністю.

Варто також сказати, що стан шкіри обличчя може погіршуватись не тільки з віком, не це можуть впливати багато інших факторів, зокрема стреси, надмірні переживання, харчування, несприятливе зовнішнє середовище в якому людина проводить багато часу тощо.

Для чого потрібен масаж обличчя?

Перш за все для підтримання здорового тонусу і природнього здоров’я. Для сповільнення таким віковим змінам як зморшки, набряки, тьмяність деформаціям м`язів та шкіри.

Масаж обличчя – корисна процедура, яка звичайно, не припинить процес старіння, але здатна уповільнити вікові зміни і дозволяє зробити їх менш яскравими і різкими.

Користь від масажу:

 • покращує лімфопотік і циркуляцію крові;
 • сприяє повноцінному живленню тканин;
 • насичує шкіру киснем і надає підтягуючий ефект;
 • розгладжує зморшки і складки;
 • підвищує пружність і еластичність шкіри.

Види масажу обличчя

Єдиної класифікації видів масажу обличчя не існує. Є безліч різних технік та прийомів, які відрізняються за тривалістю, метою, властивостями та конкретними прийомами. Однак можемо виділити найважливіші:

 1. Класичний масаж обличчя спрямований на загальне поліпшення обмінних процесів в тканинах і розслаблення м’язів. Під час класичного масажу чергують погладжування, розминання, розтирання та вібрації, до обличчя торкаються м’яко.
 2. Японський лімфодренажний масаж. Називається точковим, оскільки при його проведенні масажист використовує певні біологічно активні точки. Проводиться процедура в основному кінчиками пальців, без растирающих рухів, користь лімфодренажного масажу обличчя полягає в тому, що його властивості допомагають прибрати набряки та покращують рух лімфи.
 3. Пластичний, або скульптурний. Головна відмінність від інших видів полягає в інтенсивності впливу — корисна процедура проводиться досить сильними рухами. Мета процедури — не тільки розгладити дрібні зморшки, але і прибрати великі складки, а також сформувати потрібні контури.
 4. Щипковий, або лікувальний. Властивості масажу призначені для оздоровлення шкіри обличчя і для боротьби з висипом вугрів, прищами і рубцями після акне. Як зрозуміло з назви, складається процедура з пощипывающих рухів.
 5. Вакуумний. Зазвичай проводиться у салонних умовах, оскільки передбачає використання спеціальних пристосувань, наприклад, масажних банок. Користь вакуумного масажу для обличчя полягає в тому, що він дозволяє позбутися від набряклості і повернути обличчю здоровий колір.

Користь від масажу обличчя

Масаж обличчя має позитивний лікувальний та косметичний ефекти які полягають у

 • Покращенні обмінних процесів і знятті надмірного тонусу лицьових м’язів;
 • Усуванні набряків, зморшок та обвислості шкіри;
 • Формуванні правильного овалу обличчя і запобіганні вялості;
 • Покращені кровообігу та лімфообігу, що покращує текстуру шкіри і надає природнього кольору та блиску;
 • Запобіганні вугрової висипки, прищів та пігментних плям;
 • Заспокійливій і антистресовій дії.

За допомогою масажу облччя ви зможете:

 1. Усунути носогубні складки;
 2. Розглатити зморшки “Гусячі лапки”
 3. Підтянути овал обличчя;
 4. Підняти куточки губ;

Шкода і протипоказання масажу обличчя

Масаж обличчя не завжди має позитивні ефекти, це залежить як від умінні правильно робити масаж так і від стану і готовності шкіри до нього та фізіологічних особливостей. Наприклад, коли судини розташовані дуже близько до поверхні, масаж може призвести до появи гематом і судинних сіток.

Масаж обличчя може зашкодити коли:

 • Є відкриті рани, подряпини, опіки
 • Шкірні запалення – прищі гнійники;
 • Рясні великі родинки та бородавки;
 • Крихкі судини розташовані дуже близько до поверхні;
 • Виражені проблеми з артеріальним тиском;
 • Защемлення лицьового нерва;
 • Посилене оволосіння лицьової поверхні.

Висновок

Масаж обличчя в більшості випадків корисна процедура, однак стає необхідною вже у зрілому віці. Може значно покращити стан вашої шкіри якщо процедуру виконувати грамотно, або звертатись до фахівців.

Цей вид масажу ви можете освоїти на наших курсах!

P.S. Бажаємо вам побільше позитивних емоцій, і нехай ваше обличчя випромінює радість і здоров’я, а зморшки з’являються лише від усмішок. 🙂