Вакуумний масаж (вакуумна терапія) сьогодні дуже поширена і популярна процедура. Це пов’язано із позитивним ефектом цієї процедури як на корекцію фігури так і на зняття болю та розслаблення м’язів. Все це завдяки активному впливу вакууму на фізіологічні процеси організму, який має різну спрямованість та ефект в залежності від способу застосування.

Тому вакуумний масаж активно використовують у косметології та масажній терапії.

Особливість вакуумного масажу

Суть вакуумного масажу полягає у всмоктування певної ділянки шкіри і створення так званого вакууму, тим самим виробляючи руйнування жирових капсул і виведення їх вмісту через лімфатичну систему і пори шкіри. Ефект підсилює використання спеціальних магнітних роликів, що сприяє збільшенню плинності жиру, посилення проникності судин і зняттю набряку. Такий масаж з використанням апарату із спеціальними магнітними насадками називають вакуумно роликовий.

Ефект вакууму сприяє додатковому припливу крові до тканин, за рахунок чого клітини насичуються корисними речовинами, що покращують пружність шкіри, тонус і еластичність м’язів. Також використовують для оздоровчої методики Хиджама (кровопускання).

Способи застосування вакуумної терапії

Вакуумний масаж умовно можна поділити на ручний та апаратний.

Апаратний Вакуумний масаж виконують за допомогою різних апаратів. Зараз популярними є р вакуумні апарати з додатковими магнітними роликовими насадками.

Крім цього часто використовують спеціальні банки. Банки для вакуумного масажу є дуже різні, і відрізняються за формою, матеріалом з якого виготовлені, та способом утворення вакууму.

Діаметр банок може бути різним. Для різних ділянок тіла можна підібрати відповідні інструменти. Можна також придбати універсальний набір. У ньому банки мають середній діаметр. Вони можуть застосовуватися на різних ділянках тіла. Не варто економити на якості банок. Якщо придбати неякісний, дешевий комплект, він швидко зноситься. Буде потрібно купувати банки знову. Краще віддавати перевагу тим наборам, в яких є насос або груша. За допомогою такого виробу можна регулювати силу впливу вакууму.

Згідно відгуками користувачів, краще купувати банки з силікону. Вони довговічніші інших варіантів. Такі банки не втрачають своєї первісної форми. Матеріал не вбирає гелі та олії для масажу. Також вони не втрачають колір.

Дуже добре себе зарекомендували магнітно-вакуумні банки. Магнітно-вакуумні банки одне з ефективно поширених інструментів, які комплексно впливають на організм.

За рахунок магніту, всередині банки утворюється магнітне поле, що проникають у тканини організму на глибину 6-9см. Таким чином, підвищує активність еритроцитів, покращує кровообіг, активізує обмін речовин.

Магнітно-вакуумні банки одне з ефективно поширених інструментів, які комплексно впливають на організм.За рахунок магніту, всередині банки утворюється магнітне поле, що проникають у тканини організму на глибину 6-9см. Таким чином, підвищує активність еритроцитів, покращує кровообіг, активізує обмін речовин.

Магнітний наконечник як голка, впливає на біоактивні точки, таким чином, підсилює магнітні поля, намаагнічуючи речовини і відновлюючи втрачені властивості тканин.

Існує два способи виконання вакуумного масажу: Статичний – припускає почергове накладання банок на певний час в строго задані зони обличчя і шиї. Динамічний – «прокатування» за допомогою банок утворилися під дією вакууму м’язових валиків.

Вакуумний масаж обличчя

Подібна процедура має широкий спектр позитивного впливу:
 1. Поліпшується тургор шкіри за рахунок посилення припливу крові, а разом з ним і кисню.
 2. Зменшується птоз м’язових тканин обличчя. Зникає друге підборіддя. Поліпшується колір обличчя.
 3. Зменшуються дрібні зморшки і пропадають мімічні складки за рахунок розслаблення м’язів.
 4. Активізується вироблення власного колагену і еластину через що масаж обличчя вакуумними банками є аналогом ревітонікі.
 5. Відбувається звуження пор.
Однак при всій корисності процедури є і ряд протипоказань:
 1. Вакуумний масаж можна проводити при наявності запалень.
 2. Судинні захворювання – абсолютне протипоказання для будь-яких процедур, пов’язаних зі створенням негативного тиску.
 3. При близько розташованих до поверхні шкіри кровоносних судинах даною процедурою краще не зловживати, існує ризик їх травмування і освіти судинних зірочок.
 4. Застуда, соматичні захворювання, при яких протипоказано посилення кровотоку, загальне погане стан – все це привід для відмови від процедури вакуумного масажу.

Застереження та протипоказання для вакуумного масажу

 • Постановка банок абсолютно протипоказана при гематологічних захворюваннях (гемофілія, лейкемія, злоякісна анемія, тромбоцитопенія).
 • Постановка банок не використовується на алергічних, укритих виразками або набряклих ділянках.
 • Постановка банок не проводиться на ділянках з локалізованою пухлиною, травмою або переломом, розривом м’яких тканин, варикозними венами, рубцями, шрамами, золотуху, скрофулой (ядром лімфатичного вузла) і на ділянках виходу кровоносних судин на поверхню.
 • Постановка банок не проводиться над органами почуттів або зовнішніми статевими органами.
 • Постановка банок не проводиться вагітним жінкам під час менструації, хворим на активний туберкульоз, маніями або порушеннями розуму, занепокоєнням, м’язовими судомами або конвульсіями.
 • Постановка банок не проводиться пацієнтам з дуже високим артеріальним тиском, при хворобах серця в середній і тяжкого ступеня, серцевої і дихальної недостатності.
 • Дітям до 3 років постановка банок проводиться з обережністю.

Користь Вакуумного масажу

Завдяки правильної і точної роботи можна вилікувати:

 • Простудні захворювання
 • Хронічний бронхіт
 • Бронхіальна астма
 • Спазми діафрагми (Гикавка)
 • Хронічний гастрит
 • Неврастенія
 • Мігрень
 • Імпотенція
 • Захворювання шийного відділу хребта
 • Захворювання плечового суглоба
 • Біль у попереку
 • Міжреберна невралгія
 • Гінекологічні захворювання

Курс вакуумного масажу ви можете пройти у нашій школі.