Сучасний темп та спосіб життя може по різному впливати на наше фізичне та психічне здоров’я. Однак, у більшості випадків, цей вплив має негативні наслідки. Такими наслідками є перевтома, низька фізична активність, нервозність, стрес, брак часу на себе, нервова напруга, відсутність нормованого графіку та самодисципліни.

Все це впливає на нашу ефективність, на наш емоційний стан і в кінцевому результаті відбивається на якості нашого життя. Тому доводиться шукати шляхи та способи покращення психічного та фізичного здоров’я.

Звичайно, масаж є одним із таких способів. Його ще називають сесорною, або дотиковою терепією. Деякі види масажу стають популярними і стають масажними трендами. Тому деякі види масажу варто спробувати цього року. Які саме читайте в статті.

Чому масаж так ефективно допомагає впоратися зі стресом, тривогою, депресією чи іншими проблемами психічного здоров’я? Багаторазові дослідження підтверджують, що масаж може підсилити імунну систему, та покращити якість сну. Ми знаємо, що і сон, і імунна функція відіграють певну роль у психічному здоров’ї.

Масажних технік існує багато, однак ми виділили ті, які точно позитивно вплинуть на ваш психоемоційний та фізичний стан знімуть напругу і прояснять думки. І яких точно варто спробувати у цьому році.

Тайський масаж

Цей масаж точніше називати тайською лікувальною системою, оскільки він зовсім не схожий на цей масаж, до якого звикли європейці. Навіть найпростіші прийоми тайського масажу поєднують розтягнення скручування та натискання, які тісно пов’язані між собою і мають системний вплив на організм.

Тайський масаж – одна із найдревніших лікувальних систем східної медицини, що заснована на уявленнях про життєву енергію людини, що циркулює в організмі по каналах (меридіанах).  Серед таких систем можна згадати також китайський масаж туй-най, аюрведичний індійський масаж і японський масаж шіацу. Туй-на і аюрведичний масаж, що з’явилися 4000 років тому, започаткували тайський масаж. На тайський масаж, також великий вплив справила індійська йога.

Все це робить цей масаж унікальним за своїм впливом на організм. Традиційний тайський масаж виконаний досвідченим майстром, здатний повернути внутрішню гармонію, принести спокій та приплив енергії.

Завдяки особливій техніці: натискання на певні точки, вправи зі скручування та розтягнення, цей масаж приносить помітне полегшення у м’язи і приплив сил та життєвої енергії.

Під час сеансу проводиться робота з м’язами, розкриття суглобів, рефлексотерапія, акупунктура, елементи йоги та стретчинга.

Стоун масаж

Стоунтерапія або масаж гарячим камінням – доволі оригінальна процедура, яка точно покращить вам настрій та підвищить рівень життєвого тонусу. Не дивно, що цей масаж став дуже популярним серед жителів великих міст та мегаполісів.

Суть процедури полягає у контрасті температур холодних і гарячих каменів у поєднанні із точковим масажем. На думку багатьох фахівців така процедура здатна нормалізувати артеріальний тиск і позитивно впливає на нервову та ендокринну систему організму людини.

Завдяки стоун-терапії можна ефективно позбавитись депресій, нервозів, перевтоми та стресів, які останнім часом все більше присутні вжитті сучасної людини.

Про корисні властивості звичайних каменів людству відомо давно. Природне каміння має свої енергетичні поля, що ввібрали в собі всі природні стихії. Сьогодні для стоун-терапії можуть використовуватись різні породи однак найчастіше це базальт.

Перевага цього масажу полягає у тому, що він простий і його легко навчитись на курсах масажу і можна проводити навіть вдома. Для цього потрібен комплект для стоун терапії, що складається з набору каменів до стоун-масажу на нагрівача для каміння, а також відповідна розслабляюча та приємна атмосфера.

Вакуумний масаж

Вакуумний масаж вже давно відома і високо оцінена процедура у всьому світі, яка має широкий позитивний як лікувальний так і косметичний ефект для організму.

Вакуумний масаж виконується за допомогою спеціального вакуумного апарату або банок. Для цього за допомогою компресора, гумової груші або вогню (медичні банки) із ємкостей викачується повітря, утворюючи у середині вакуум, завдяки чому вона добре прилягає до шкіри, всмоктуючи частину верхніх тканин всередину.

Дана процедура активізує процес обміну речовин та покращує кровообіг. Тканини насичуються киснем, розслаблюються спазмовані м’язи та руйнуються жирові клітини. Такий масаж виконується у поєднанні з ефірними маслами та оліями, що в рази збільшує його оздоровчий ефект на організм.

Цей масаж також має позитивний косметологічний ефект:

 • підтягує і розгладжує шкіру
 • тонізує м’язи
 • усуває цилюліт
 • прибирає розтяжки
 • розсмоктує рубці

Тому вакуумний масаж активно використовують щоб позбавитись болі у спині а також надати шкірі здорового вигляду. Він є також частиною комплексного лікування багатьох захворювань, зокрема: невритів, простудних захворювань, гіпертонічних хвороб, тощо.

Аромомасаж

Аромотерапія це та процедура, яку точно вартує спробувати хоча б один раз, щоб оцінити на собі її позитивний вплив. Основною метою аромомасажу є врівноваження фізичного та психоемоційного стану людини. ЇЇ рекомендують психологи для профілактики нервових розладів та неспокійних психоемоційних станів.

Аромотерапія полягає у використанні ефірних олій, фітонцинів та інших ароматизованих рослинних речовин для оздоровчих цілей. Вона базується на втриранні цілючих олій в шкіру та прийомі на їх основі ванн.

Серед переваг цього масажу  є:

 • підвищує опірність організму до захворювань, особливо простудних
 • Сприяє кращому сну, та рятує від безсоння
 • Знімає головний біль
 • Підвищує стресостійкість
 • Позитивно впливає на дихальну систему.

Аромотерапія потребує підготовки і знання властивостей різних трав та приготованих на їх основі олій та ефірних масел. Кожна з них має свої цілющі властивості, які помічні у конкретних випадках.

Масаж сухою щіткою

Масаж сухою щіткою особливо буде корисний жінкам, так як основна його дія спрямована на здоров’я та красу шкіри. Перевага цього масажу в тому, що він не потребує спеціального навчання і його може будь-хто виконувати вдома. Основне, що тут слід знати це:

 1. Щітка повинна бути дерев’яна з натуральних волокон
 2. Шкіра під час масажу повинна бути суха
 3. Уникати чутливих місць, зокрема обличчя, щоб не викликати зайвого подразнення
 4. Рухи повинні бути довгими та плавними без зайвого тиску
 5. Масувати (спрямовувати рухи) у напрямку серця, для правильної циркуляціїкрові та лімфодренажу

Основний ефект від масажу це очищення шкіри і надання їй здорового та вишуканого вигляду. Такий ефект досягається завдяки:

 • Ексфоліації (відлущування ороговілого шару шкіри);
 • Зменшенні цилюліту;
 • Поліпшенню циркуляції крові;
 • Покращенню травленн;
 • Очищенні пор;
 • Усуненні розтяжок.

Масаж голови

Це одна з тих процедур, яка буде корисною кожній сучасній людині. Сьогодні темп та умови життя призводять до того, що наш мозок перебуває у постійному потоці інформації, та швидкій зміні середовища та умов. Це призводить до напруги та перевтоми, яка спричинена не так фізичними як емоційним та розумовим навантаженням.

Масаж голови допоможе у випадках:

 • Порушення сну,
 • Втрати працездатності,
 • Хронічної втоми,
 • Стійких стресових станах,
 • Розумового перенавантаження

Існують різні техніки масажу голови, однак найефективнішим буде масаж в поєднані із роботою над, так званим сухожильним шлемом, та кістками черепа. Як б то дивно не звучало, але кістки нашого черепа рухомі і можуть частково зміщуватись одна відносно одної. Не рідко це є причиною дискомфорту та хронічної головної болі. Ще більш неймовірним є те, що за допомогою простих вправ стиснення та скручування, а також самомасажу ми можемо собі допомогти.

На перший погляд простий і не всім зрозумілий масаж голови є чудовим засобом зняття втоми, тому рекомендуємо спробувати.

Підсумок

Масаж може стати відмінним засобом для зняття втоми та напруги. Він також може покращити самопочуття, та відновити сили після напруженого дня чи тижня. Тому не варто відмовлятись від такої можливості і радимо спробувати і вибрати собі той масаж, який підійде саме вам