Оздоровчі властивості масажу льодом

Масаж льодом має велике практичне значення, а іноді являється єдиним засобом для досягнення хорошого лікувального ефекту. Його застосовують при свіжій травмі (розтягненні зв’язок ,сухожиль, ударах м’яких тканин …), при хронічних захворюваннях хребта, суглобів, для інактивації тригерних точок,в косметології косметичний лід використовується для боротьби з набряками шкіри та зморшками, а також бореться з процесами старіння надаючи шкірі еластичності покращуючи обмінні процеси в ній .

Оздоровчий процес внаслідок використання льоду пояснюється тим, що під дією холоду виникає звуження дрібних кровоносних судин, що запобігає утворенню набряків, знижується збудливість нервів і полегшує біль. Для масажу можна використовувати целофановий мішечок, наповненний льодом або грілку з замороженою водою.

Особливості застосування

Льодом слід прогладжувати або просто його накладати на хвору ділянку.

При інактивації тригерних точок ділянку шкіри 30-40 см, під якою виявлено БМУ (больове м’язеве ущільнення), прогладжується льодом 20-40 разів.

При свіжих травмах масаж льодом (1-2 хв) чергується з легкими розтираннями. Процедура повторюється кілька разів. Слід остерігатися синюшності на хворій ділянці, тому масаж льодом проводять не більше 5-7 хв.

В косметології, Косметичним льодом з чистої води або з додаванням настоїв трав , обличчя та шию слід протирати 1–2 рази на день, наприклад, вранці та ввечері. При цьому масаж повинен бути швидким, злегка торкайтеся шкіри і не тримайте лід довго на одному місці, щоб не переохолодити шкіру. Вся процедура повинна займати близько 2–5 хв. Після масажу льодом не слід вмиватися, шкіра повинна залишитися вологою.

Для більшого ефекту виконуйте масаж льодом за масажними лініями:

  • навколо очей: від внутрішнього кута по верхній повіці — до зовнішнього кута ока, потім по нижній повіці — до носа;
  • на щоках: від кута рота — до слухового проходу, а потім від середини верхньої губи, і бічній поверхні носа — до верхньої частини вушної раковини;
  • на лобі: від середини лоба — до скронь;
  • по нижній щелепі: від середини підборіддя — до мочок вух.

                         

Як правильно приготувати косметичний лід?

Косметичний лід можна приготувати як зі звичайної очищеної або мінеральної води без газу, так і з додаванням трав і відварів. У кожному разі, для льоду вода має бути очищена, ідеальний варіант — використання талої води. Тала вода — біологічно активна вода. Косметичний лід, приготований з такої води, здатний максимально «наситити» вологою зневоднені клітини шкіри, шкіра стає більш гладкою та здоровою.

Масаж кубиком льоду не рекомендується:

  •  якщо на вашій шкірі явно помітні розширені судини;
  • при гострих запальних захворюваннях шкіри, відкритих ранках та значних висипаннях;
  • при шкірних подразненнях і сильному зневодненні шкіри;
  • перед виходом на вулицю взимку.

Тож бажаємо Вам міцного здоров’я та красивого тіла !