Перкусійний масаж-це мануальна техніка ,що характеризується нанесення ударів по ділянках тіла людини де локалізується патологічний процес. В основному ця техніка використовується при залишкових явищах запальних захворювань органів дихання. Сутність перкусійного маса-жу полягає в м’якому, ритмічному нанесенні фіксованих ударів по різних ділянках тіла через пальці масажиста які накладаються на грудну клітку чи спину хворого і через які наносяться ударні рухи кулаком іншої руки.

Надзвичайно ефективним є цей масаж при легеневих захворюваннях ,особливо для лікування наслідків бронхіту, пневмонії, астматичних явищ, для поліпшення легеневої вентиляції, виділення мокротиння, для поліпшення кроволімфообігу та лікування кашлю.

Послідовність перкусійного масажу.

Важливо дотримуватися певної послідовності під час перкусійного масажу.
Масаж зі сторони спини: – в момент вдиху напрямок рухів від бічних поверхонь до хребта; -в момент видиху, від хребта до бічних поверхонь по лініях міжреберних проміжків.
Масаж грудної клітки: -в момент вдиху від грудини до бічних поверхонь; -в момент видиху від бічних поверхонь до грудини по між- ребровим лініях; -постукування по грудині від низу до верху в фазі видиху.

                     

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 • Для активації дихання рекомендовано перед перкусійний масажем провести класичний лікувальний масаж спини, грудної клітки, міжреберних м’язів, діафрагми, грудино-ключично-соскоподібного м’язів за загально прийнятою методикою, приділяючи особливу увагу прийомам розминання.
 • Перкусійний масаж починають з нижніх ділянок грудної клітки, поступово переходячи до верхніх.
 • По кожній ділянці слід пройтися 5-6 разів, при необхідності допускається і більше число проходжень (пасажів).
 • Рекомендується масаж поєднювати з одночасним покашлюваням на видосі і відкашлюванням.
 • Перкусійний масаж добре поєднюється з прийомом «розтягнення грудної клітини» яке можна виконувати у 2-х варіантах. (1-й вар.пв положенні сидячи:масажист стискає грудну клітку хворого і по команді «вдих» прибирає свої руки. Стиснення грудної клітки відбувається тільки в фазі глибокого видиху хворого; 2-й вар.в положенні лежачи: під час вдиху масажованого руки масажиста ковзають до хребта, а під час видиху – до грудини; в кінці видиху проводиться стискання (здавлювання) грудної клітини. Спочатку масажист розташовує руки близько до діафрагми, потім переносить їх до м’язових западин і виконує ті ж рухи. Щоб пацієнт не затримував дихання, масажист подає команду «Вдих!», А потім «Видих!» (Дубровський, 1992).

 • Своєрідна вібрація під час перкусійного масажу забезпечує рефлекторний вплив на рецептори альвеол і плеври, на дихальний центр, стимулюючи його роботу.
 • Перкусійні рухи виконуються на симетричних ділянках.
 • Тривалість перкусійного масажу – 5-10 хв.
 • У перші дні його виконують 2-3 рази на добу, а в наступні – одноразово (бажано вранці).

Перкусійний масаж також можна проводити  бамбуковим паличками. Ця нова для нас техніка вже дуже давно використовуєтьс у східнфй медицині. Така процедура чудово знімає втому і покращує загальний тонус організму, покращує роботу нервової системи. Цей вид масажу може використовуватися як відновлюваний після запалення легень та простудних хвороб. Перкусійний масаж бамбуковими паличками чудово стимулює підтягнення та тонізацію дряблої шкіри, активує обмінні процеси організму.

Перкусійні масаж грудної клітини

Це одна з оздоровчих технік, під час якої стимулюються верхні дихальні шляхи. Процедура представляє собою постукування, найчастіше, по грудині, спині і ребрах людини.

Застосування зазначеного масажу доречно при надмірних навантаженнях на органи дихальної системи, наприклад, після фізичних вправ, хірургічного втручання та при захворюваннях ЛОР-органів, т. Е. В ситуаціях, коли необхідна додаткова стимуляція вентиляції легень і кровотоку.

Перкусію виконують з метою:
 • Зняття спазму в дихальній системі.
 • Полегшення відходу мокроти.
 • Посилення вентиляційних процесів в бронхах і легенях.
 • Нормалізації дихання.

Крім оздоровчих позитивних ефектів, виконання перкуссионного масажу грудної клітини сприяє заспокоєнню, зняттю стресового напруги, усунення втоми і поліпшення загального самопочуття людини. Посилення кровотоку дає можливість позбутися від перепадів тиску, запаморочення, нестачі кисню і мігрені. Масування грудної клітини збільшує витривалість організму, так як це призводить до прискорення обмінних процесів і регенерації клітин. Діафрагма, легені, кровоносні судини і серцевий м’яз після цієї процедури приходять в тонус. Масаж перкуссионний широко застосовується в медицині як для лікування і профілактики захворювань у дорослих, так і у дітей, його призначають в комплексі з медикаментозною терапією.

Масажна техніка перкусійного масажу стала настільки популярною, що її основі почали випускати спеціальні масажери.

Хочеш отримати професію МАСАЖИСТ?-
Тоді запрошуємо на наші курси

Переглянути