Сотні сухожиль в нашому тілі прикріплюють м’язи до кісток – саме завдяки цим сполучним структурам ми можемо рухатися. Деякі сухожилля в тілі людини пошкодити дуже легко, якісь травмуються вкрай рідко, і видів пошкоджень сухожиль існує безліч.

Найпоширеніші травми сухожиль: як їх розрізняти?

Найбільш загальний термін, що використовується для опису будь-яких травм сухожиль – тендінопатія. Існують і більш вузькі терміни, що описують конкретну пошкодження сухожилля: тендиніт, Тендіноз і теносіновіт. Звичайно, є й інші види травм – наприклад, частковий або повний розрив сухожилля, для лікування яких необхідна операція.

Тендиніт, Тендіноз або теносіновіт? Суфікс «-іт» вказує на запалення (наприклад, артрит – запалення суглобу, тонзиліт – запалення мигдалин). Отже, тендиніт – це запалення сухожилля. При тендиніті запалені клітини легко проглядаються в волокнах сухожилля через мікроскоп. Раніше протягом багатьох років терміном «тендиніт» описували більшість пошкоджень сухожилля, проте зараз ми знаємо, що в багатьох випадках більш точним терміном є Тендіноз – хронічна дегенерація структури сухожилля без запального процесу.

Масаж являється важливою складовою реабілітаційного процесу після травмування сухожилля. Відразу після травми масаж робити на пошкодженій ділянці неможна, оскіль це може нашкодити. В залежності від складності травмування, на першому етапі реабілітації може робити легкий масаж на прилеглиг ділянках пошкодження. З процесом одужання тривалість масажу можна поступово збільшувати від 10 до 30 хв.