Чи можливо позбутись від грижі міжхребцевих дисків за допомогою масажу?

Багатьом відомо, що хвороби хребта це проблеми котрі трапляються досить часто, при цьому найнеприємнішої з них є саме хребетна грижа. Вона супроводжується болем, що «сковує» та позбавляє людину рухливості.

Грижа міжхребцевих дисків – поширена проблема, що виникає внаслідок поганої постави, надмірної ваги, неправильного підйому та інших факторів. Вона може супроводжуватись гострим болем, що спонукає клієнтів звертатися до лфкарів з надією позбутися болю.

Грижа міжхребцевого диска-це порушення роботи м’яких, амортизуючих желеподібних дисків між хребцями. Ці диски поглинають стиснення між хребцями, коли ми рухаємось, захищаючи кістки та нерви, які проходять по всьому тілу від спинного мозку. Коли вони пошкоджені, вони часто випирають і лопаються, і це часто називають грижею або ковзанням диска.

Ознаки та симптоми грижі міжхребцевого диска

Ознаки грижі міжхребцевого диска можуть включати незрозумілий біль у руках та ногах, оніміння або поколювання та/або слабкість у руках та ногах. Зниження сили м’язів, втрата рефлексів і здатності ходити або здатність відчувати легкий дотик, а також зміна частоти усунення кишечника та сечового міхура також є симптомами. Більшість грижових дисків виникає в поперековому відділі або в попереку.

Іноді не виникає болю, коли один із цих дисків пошкоджений, і ми не знаємо, якщо у нас немає МРТ (магнітно -резонансна томографія) чи КТ (комп’ютерна томографія) В інших випадках при грижі міжхребцевого диска може виникати біль, оскільки нерви і кістки стискаються без амортизації.

Причини грижі міжхребцевих дисків

Існує багато причин, що сприяють появі грижі міжхребцевих дисків: зношування, яке виникає зі старінням, надмірною масою тіла, травмами хребта, поганою поставою або шкідливими звичками під час виконання вправ або підйому. Ці диски призначені для захисту хребта та хребта від пошкоджень, і вони самі можуть бути пошкоджені при надмірному стисненні або пошкодженні хребта. Часто для усунення пошкодження потрібна хірургічна операція, але іноді ці диски можуть відновитися самі за кілька тижнів до кількох місяців.

Знеболення від грижі міжхребцевих дисків

Біль від пошкоджених або грижових дисків може коливатися від легкої до сильної. Лікування болю подібне до лікування іншого болю у м’яких тканинах:

    • Не навантажуйте жебет. Якщо у вас грижа міжхребцевого диска, не робіть різких рухів та не піднімайте нічого важкого.  Обов’язково використовуйте правильну механіку тіла під час підйому – зігніть коліна, вагу перекладйте на ноги  – а не на  спину.
    • Температурний контраст. Спробуйте пакети з теплом або льодом протягом 15-20 хвилин.
    • Реабілітація. Постійно виконуйте вправи, які дає ваш лікар або фізіотерапевт, щоб зміцнити м’язи спини та серця.
    • Слідкуйте за поставою під час ходьби та сидіння. Погана постава може призвести до грижі міжхребцевого диска і може погіршити наявний.
    • Фізичні вправи. Легкі, регулярні фізичні вправи, такі як ходьба, допоможуть зберегти здорові м’язи та кровообіг у зоні появи грижі.
  • exercise for back
    • Позбавтесь зайвої ваги. Підтримання здорової маси тіла знімає навантаження з цих дисків, зменшуючи ймовірність їх пошкодження та дозволяючи пошкодженим дискам відновитись.
    • Запитайте у лікаря про ліки. Існують ліки, які можуть допомогти при болю, пов’язаному з грижею міжхребцевих дисків. Це можуть бути безрецептурні анальгетики, м’язові релаксанти або ін’єкції кортизону. Ваш лікар зможе порекомендувати відповідні ліки на основі вашого рівня болю.
    • Масажна терапія!Масаж може допомогти зберегти здорову м’язову тканину в навколишній зоні, знімаючи навантаження з хребта.

Лікування після «гострої фази» – відновлення спини масажем

Представлене в цій статті лікування аж ніяк не складне. Основною метою в цій ситуації є відновлення нормального функціонування м’язового корсету і зв’язкового апарату спини. Тут організм зможе самостійно запобігти розвитку захворювання. Для цього застосовують дві головні методики терапії – масаж і лікувальна гімнастика. Також необхідно усвідомлювати, що вони повинні доповнювати один одного. Розповімо докладніше про те, що являє собою лікування масажем при хребетної грижі.

Масаж і грижа міжхребцевих дисків

Масажна терапія не “вилікує” або “вилікує” грижу міжхребцевого диска, але якщо вона проводиться на навколишні тканини, вона може допомогти за рахунок посилення кровообігу, гнучкості м’язів та збільшення діапазону рухів. Масаж безпосередньо на грижу диска протипоказаний, як і тиск безпосередньо на пошкоджений диск, оскільки це може погіршити стан та збільшити рівень болю. Якщо клієнт вказує, що його лікар рекомендує операцію або у нього є якісь серйозні симптоми, такі як втрата контролю сечового міхура або кишечника, може бути гарною ідеєю направити його до лікаря та отримати схвалення як запобіжний захід перед тим, як робити масаж терапія.

Коли клієнти приходять із грижею міжхребцевих дисків, попрацюйте м’язами по обидві сторони хребта та по всій зоні, щоб відновити діапазон рухів, подовжити м’язову тканину та збільшити кровообіг у цих областях. Це дасть диску (дискам) найкращі шанси на самостійне зцілення, оскільки тіло має тенденцію напружуватися навколо болю або слабкості, щоб захистити себе. Звільнення м’язової тканини, яка затримує напругу в усій зоні, дозволить клієнту розслабитися, відновивши кровообіг та рух.

Працюючи навколо пошкодженого диска, використовуйте більшість тих самих прийомів, які використовуються під час масажу – тільки з більшою обережністю! Конкретні методи будуть визначатися конкретним пошкодженим диском. Це означає, що ви також будете вживати ті ж запобіжні заходи – працювати в межах больового терпіння клієнта,  розігрівайте зону, та повільно пропрацьовуйте глибші тканини.

Почніть з використанням засобу для розігріву тканини та оцінки м’язів. Потім помірковано поглиблюйте роботу, вводячи в м’язову тканину та за необхідності використовуючи тертя. Пам’ятайте про грижу міжхребцевого диска (дисків), який рухається повільніше, ніж зазвичай, під час наближення до будь -якої сусідньої м’язової тканини. Важливо звертатися до клієнтів, оскільки вони є нашими найкращими показниками шляху, яким повинна пройти ваша  робота. Якщо вони відчувають посилення болю, повністю озменшіть тиск та перейдіть на іншу ділянку.

Масажисти мають інструменти для зняття щільної м’язової тканини, що оточує травму, таку як грижа міжхребцевого диска. Як завжди, ми повинні бути обережними у їх використанні. Для звільнення тканин і полегшення можуть бути використані основні техніки масажу, такі як виділення, петрисаж та тертя, але клієнт може відчути посилення болю, якщо ми перестараємось. Робота над клієнтом з грижею міжхребцевого диска – це хороша можливість зменшити йому біль та отримати хороший відгук.

У загальному випадку застосування масажу характерно для відновлювального лікування. При хребетній грижі він дає можливість поліпшити кровообіг у хворобливій зоні, розтягнути і розслабити м’язи. Крім того, масаж знижує больовий синдром, зменшує ступінь збудливості нервових закінчень, попереджає м’язову атрофію. Важливо відзначити, що частіше за все масаж виконують при відсутності больового синдрому, або коли він слабо виражений.

Техніка масажу при хребетній грижі може відрізнятися. Саме лікар повинен визначити, який тип масажу необхідний за певних умов – точковий, класичний, сегментарно-рефлекторний, причому вибір часто залежить від того, якими є клінічні прояви хвороби, наскільки виражений вони мають характер, чи є супутні захворювання, які особливості пацієнта.

При грижі хребта нерідко використовують точковий і інші різновиди масажу. Після закінчення сеансу хворий повинен відчувати стан розслабленості, тепла і комфорту в ділянці тіла яку масажували, повинна підвищитися рухливість суглобів і покращитися самопочуття.

Тривалість сеансу може відрізнятися, її також визначає лікар, і вона може становити від декількох хвилин до години. Число процедур і їх періодичність встановлюють, відштовхуючись від стану пацієнта, його вікових особливостей та області тіла, що піддається масажу. Часто один курс лікування становить близько двадцяти процедур, а перерви між курсами можуть бути до трьох місяців.

Даний вид масажу Ви зможете освоїти у нашій школі.

Не панацея, але ефективний спосіб лікування

Відповідаючи на питання на початку статті, можна впевнено сказати, що масажна терапія в комплексі із лікувальною гімнастикою є ефективним методом лікування міжхребцевих дисків. За допомогою яких можна уникнути операційного втручання. Але слід розуміти, що якщо травма запущена і перейшла у важку стадію перебігу, то дані методики можуть бути не ефективними. тому в будь-якому випадку потрібно пройти обстеження і проконсультуватись у лікаря.