При виборі професії, часто люди задають собі питання, а чи буде вона актуальною в майбутньому: через рік, через 5 під час кризи і т.д. Причому це питання задають собі не тільки ті, які тільки планують здобувати якусь професію, а й ті які вже десь працюють і хочуть перекваліфікуватись.

Ми вирішили дослідити це питання стосовно професії масажиста. І в результаті дійшли висновку, що професія масажиста буде актуальною, якщо не завжди, то ще дуже довго. Більше того, включаючи сьогоднішні тенденції та спосіб життя більшості людей в майбутньому затребуваність масажистів навіть зросте. Нижче наводимо аргументи на підтвердження цієї думки.

Зростання потреб масажу через погіршення стану здоров’я людей

Переважна більшість людей звертаються до масажистів, коли у них є певна проблема із здоров’ям чи самопочуттям. Це може біти біль, чи погіршена рухова активність. Не рідко масаж призначають лікарі з лікувальною чи профілактичною метою. Масаж стає необхідністю для людей, які через специфіку своєї роботи проводять малорухомий спосіб життя, або виконують одноманітну роботу де завжди задіяна лише певна група м’язів, в той час як на інші фізичного навантаження немає.

За допомогою масажу можна зняти стрес,  психічну напругу чи головну біль. Адже гормони що виділяються ід час стресу чи психологічної напруги, можуть спричинити скорочення судин у порушити кровообіг. За допомогою масажу можна протидіяти таким змінам і покращувати самопочуття пацієнтам.

Масаж – ефективний спосіб реабілітації та відновлення після травм

Масаж часто використовують під час реабілітації. Це один з найкращих способів відновлення після перенесених травм чи захворювань.

Урізноманітнення видів, способів та методів масажної терапії

Масажна терапія постійно розвивається, зявляються нові способи та види масажу, удосконалюються та урізноманітнюються засоби масажу. Все це дозволяє задовільнити найвибагливіших клієнтів і головне допомагає вирішити їх проблеми. Масажисту ж залишається не відставати в цьому розвитку, бути в курсі змін та тенденцій, та професійно виконувати свою роботу.

Широкі можливості застосування масажу

Масаж має дуже широке застосування з різними категоріями людей. Його призначають маленьким дітям для зняття гіпертонусу та запобігання розвитку різних патологій. Також за допомогою масажу коригують фігуру та поставу. Масаж широко використовують у сфері відпочину та SPA-індустрії.

Масаж здобув широке застосування у сфері професійного спорту. Адже він допомагає збільшувати витривалість організму, керувати втомою, та сприяє швидшому відновленню після фізичного навантаження чи травмування.

Масажист чи масажер?

Коли задаватись таким питанням, то чи не перше, шо спадає на думку, це те чи зможе техніка замінити людей. Адже у багатьох сферах це активно відбувається. То чи зможуть різні масажери замінити у майбутньому масажистів. Відповідь – звичайно ні, принаймі у ближчому майбутньому. Навіть найуніверсальніший масажер не зможе повноцінно замінити роботу масажиста. Так, масажери та різні масажні технології, можуть служити ефективним допоміжним засобом у роботі з паціентом, але аж ніяк не замінити роботу масажиста.

І чим універсальніший масажист та чим більшим арсеналом технік він володіє, тим більша його перевага та затребуваність. Та й робота з пацієнтами не зводиться лише до механічних рухів і розминання м’язів.

Як бачимо професія масажиста буде актуальною доти, доки буде у цьому потреба людей.

Тому якщо ви плануєте стати масажистом, але не впевнені чи буде це актуально з часом і чи ваша кар’єра буде стійкою, то варто лишень згадати як багато масаж має застосувань, як фізичних так і психологічних. А також його переваги:  від розслаблення м’язів і підтримки в спорті до зниження стресу, поліпшення кровообігу і навіть поліпшення обміну речовин. Це означає, що кваліфіковані та досвідчені масажисти завжди будуть затребувані.