По яким критеріям можна визначити хорошого масажиста, можуть запитувати люди котрі потребують масажних послуг для себи чи близьких людей.  Як стати успішним і затребуваним масажистом? – задумуються ті, хто хоче освоїти цю професію. На такі два різні питання є одинакова відповідь, про яку йтиме мова нижче. Отже, які ознаки професійного масажиста:

1. Може швидко визначити проблеми та потреби пацієнта

Досвідчений масажист, як правило при розмові з пацієнтом відразу розуміє причину скарги і що робити, щоб людині допомогти (як зняти біль, розмасувати м’яз, покращити рухливість тощо). Або, якщо це не у його компетенції, порекомендувати звернутись лікаря. Часто буває так, що люди самостійно звертаються до масажистів, без рекомендації лікарів, тому масажист повинен чітко розуміти причину скарги і серйозність проблеми. Адже не завжди масаж може піти на користь.

Якщо масажист робить це добре, це свідчить про його компетентність, освіту та відповідальність.

2. Дотримується гігієнічних норм

Масаж передбачає постійний контакт із шкірою пацієнта. Відповідно дотримання гігієнічних норм є необхідною умовою якісної робити.

Хороший масажист завжди працює у чистому приміщені. Використовує індивідуальні засоби для роботи (рушнички, серветки, простирадла, тощо). Слідкує за особистою гігієною рук та підручних засобів.

3. Виділяє потрібну кількість часу для роботи з клієнтом та вміє своїм часом управляти

Досвідчений масажист знає скільки часу має тривати 1 сеанс масажу, щоб він приніс користь. Це його вирізняє від тих, які працюють на кількість і їм важливо зробити більше масажів меншими зусиллями; та від новачків, які щоб догодити клієнту і справити враження роблять масаж довше ніж потрібно.

Хороший масажист вміє правильно розподілити час та зусилля на робочий день таким чином, щоб:

  • останній масаж був таким самим якісним як і перший
  • не спричинити перевтоми, травмування чи погіршення свого здоров’я

4. Використовує якісні засоби та прилади

Масажист професіонал працює з якісною продукцією. Вона не обов’язково повинна бути дорога чи брендова, Навпаки, з досвідом масажисти знаходять оптимальний варіант, який і якісний і не дорогий.

Використовуючи різні засоби: олійки, ефірні масла, мед і т.д в залежності який вид масажу планується робити, професійний масажист обов’язково поцікавиться чи є у пацієнта на щось алергія.

У виборі засобів клієнти як правило повністю масажисту довіряють. Бо мало людей в цьому розуміється і перевірити це складно. І як правило хороші професійні масажисти цю довіру виправдовують.

Те саме стосується і використання приладів та засобів для вакуумного масажу, стоун масажу, аромомасажу, баночного масажу, різного роду обгортання та ін. видів масажу, які передбачають використання спеціальних засобі чи приладів.

5. Піклується про свою фізичну форму та здоровя

Досвідченні масажисти добре знають, що їхня кар’єра і її тривалість залежить від їх фізичного стану. А також від фізичної підготовки та здоров’я масжиста залежить якість його роботи.

Професійний масажист розуміє, що найбільше фізичне навантаження припадає на руки, зокрема пальці, ноги та спину. Тому ці частини тіла у нього мають бути сильні та витривалі. А також вони потребують особливої уваги та відновлення після роботи.

6. Якісно виконує роботу

Тут все просто, якісно виконати роботу – це допомогти людині вирішити її потребу чи проблему. І не важливо, чи це потреба релакснути, чи проблема з болями чи м‘язами. Якщо після масажу чи цілого курсу ви задоволені, значить потрапили до гарного масажиста.

7. Правильно поводиться під час сеансу та після нього

Під правильною поведінкою масажиста розуміється добре володіння своїм емоційним станом, та відчуття настрою клієнта.

Масажисти це звичайні люди із своїми проблемами, втомою чи переживаннями. В цей же час їх настрій та емоційний стан передається клієнтам. Тому, хороший масажист добре це знає і не стане проявляти свій негативний стан в роботі з клієнтами. В таких випадках, краще перенести сеанс.

Відчуття настрою клієнта – це теж хороша ознака професійного масажиста. Він знає, коли потрібно розмовляти з клієнтом, а коли краще працювати в тиші чи на фоні спокійної музики.

Вічлива поведінка після сеансу та спілкування з клієнтами у позаробочий час теж свідчить про професіоналізм. Така увага і підтримання зв’язку це запорука отримання вдячних клієнтів і хороших відгуків. Що в майбутньому призведе до появи нових клієнтів без реклами і пошуків.

8. Має фахову підготовку

Фахова підготовка не означає закінчення з відзнакою університету чи наявність десятка сертифікатів різних курсів розвішаних на стіні. Про це свідчить наявність тих ознак, які ми перерахували вище. Якщо масажист їм відповідає, то він має якісну освіту і добру підготовку, навіть якщо у нього відсутній диплом чи 10 сертифікатів. Якісну освіту можна отримати і закінчивши одні курси масажу, якщо їх проводять професіонали з якими можна консультуватись та радитись. А потім значення має лише набутий досвід та бажання розвиватися.

Хоч професія масажиста не відноситься до високотехнологічних, де все дуже швидко старіє і розвивається нове, але все ж галузь не стоїть на місті, тому професійні масажисти це добре розуміють і стараються іти в ногу з часом.