Робота масажиста не є легкою. А ще вона відповідальна. Щоб фахово виконувати роботу потрібні не тільки знання та досвід, а й фізична сила.

Через зростаючу популярність масажу, завдяки його ефективності у лікуванні та профілактиці, потреба у хороших масажистах зростає. Особливо, це стосується розвинених країн з високим рівнем медицини та культурою здоров’я, або в туристичних регіонах та курортах.

Для нікого не секрет, що за кордоном робота масажиста цінується значно вище ніж в Україні. Тому багато наших масажистів шукають можливості працевлаштуватися там де їх праця буде цінуватись вище.

В цій статті ми розглянемо основні аспекти пошуку роботи та працевлаштування масажиста за кордоном. Подивимось на плюси та мінуси.

Перш ніж перейти до варіантів пошуку роботи для масажистів і їх реалізації, розглянемо найпоширеніші варіанти де масажист може працювати за кордоном.

 • В оздоровчих чи реабілітаційних центрах, госпіталях і подібних установах. Для влаштування на роботу масажистом у такий тип закладу, обов’язковим є наявність документу про здобуття медичної освіти: диплому, сертифікату міжнародного зразка  тощо. Також, в більшості випадків потрібне володіння мовою цієї країни, або знання англійської. Складно, але стабільно та високооплачувано.
 • В спортивні заклади, СПА салони, комплекси відпочинку, круїзні лайнери і т.п. В основному це курорти, санаторії та туристичні напрямки, де в розпал сезону, зазвичай, виникає потреба в додаткових масажистах. Робота для масажистів у таких типах закладів може бути сезонною. Тому добре підходить для підзаробітку. Однак це також може залежати від країни типу закладу, тощо. Наявність документу про спеціальну освіту та добре володіння мовою вимагають не всюди. Як правило це робота за відсоток, а тому дохід залежить від проробленої роботи.
 • Сімейним чи особистим масажистом. Такого типу зайнятість не рідкість. Однак на таку роботу беруть, як правило вже знайомих масажистів, або по рекомендації. Наприклад, ви працюєте масажистом у санаторії чи якомусь відпочинковому комплексі, до вас на сеанс прийшов іноземець який там відпочиває. Після курсу масажу, ви йому сподобались як масажист і людина в цілому. Тому цілком можливо, що він вас запросить як масажиста до себе на деякий час чи порекомендує своїм знайомим. До слова в таких курортах як Трускавець чи Східниця – це не поодинокі випадки. Траплялись навіть серед випускників нашої школи.

Однак бувають випадки, коли з такою метою масажиста спеціально шукають. Тут потрібно розуміти одне –  якщо ви добре виконуєте свою роботу, то проблем із зайнятістю не буде.

Звісно це не всі перераховані місця не може працювати масажист за кордоном, а лише найбільш поширені. Тепер розглянемо як роботу знайти.

Пошук роботи

Що вам знадобиться для пошуку роботи?

 1. Резюме(CV) – це те що іде попереду вас, ваше лице, тому воно має бути написано максимально ефектно і професійно. Є різні форми написання: проста і розлога – це залежить від вимоги компанії і через кого ви це cv передаєте. На багатьох інтернет порталах з пошуку роботи, таких як work.ua є форми для створення резюме. За такими резюме на вас можуть звернути увагу рекрутери. Головне створюючи резюме не применшуйте своїх заслуг і досвіду. Пишіть його з позиції фахівця з досвідом роботи.
 2. Диплом та всі можливі сертифікати, рекомендаційні листи (Recommendation letter) листи підтвердження про црацю (References letter). Чим більше таких документів тим вищі шанси отримати хорошу роботу. Якщо документи не міжнародного зразка то повинні бути перекладені на англійську мову і офіційно завірені.
 3. Знання мови – в більшості випадків вистачає англійської. Не скажу що це всюди обов’язкова умова. Але, звичайно, це великий плюс і підвищує шанси на хорошу роботу, та дає можливості для росту.

Як масажистам шукати роботу за кордоном?

Посередники

Найпоширеніший спосіб знайти роботу за кордоном через фірми посередники. Він є простим але платним. І я б не сказав що дуже надійним. Адже щоб знайти дійсно хороше агентство з працевлаштування, яке буде вартувати заплачених грошей і виправдає очікування дуже не просто.

Якщо вам дійсно пощастить з хорошим посередником, то ви отримаєте ряд переваг. Зокрема, допомога з оформленням документів для офіційного працевлаштування та супровід до початку роботи. Особливо це допоможе, якщо ви не володієте мовою країни в якій збираєтесь працювати.

Як вибрати хорошого посередника?

Звичайно найкраще це по рекомендації того, хто вже влаштувався за допомогою цього посередника. Якщо нема таких серед знайомих, постарайтесь знайти правдиві відгуки.

Щоб влаштуватись на роботу масажистом, потрібно шукати посередника, який зможе запропонувати вакансію за спеціальністю. А це вже куди зменшить їх кількість.

Компанія яка займається працевлаштуванням повинна мати ліцензію що дозволяє надавати такі послуги. Важливим критерієм є форма оплати. Коли ви оплачуєте і яким способом. Тобто наявність офіційного рахунку.

Фірма посередник повинна мати офіс, і могти працевлаштувати вас легально.

По рекомендації

Можливо найкращий спосіб для масажистів знайти роботу за кодоном це по рекомендації або на запрошені знайомих чи клієнтів. Надійний та перевірений варіант.

Однак, щоб так сталось потрібно:

 • себе зарекомендувати,
 • мати досвід,
 • бути в оточені людей які працюють у цій сфері та суміжних,
 • мати вдячний клієнтів,
 • Бути членом відповідних спільнот чи організацій.

Самостійно

Звичайно, завжди є вибір і ви можете до нікого не звертатися, а все робити самостійно. В цьому випадку це вам коштуватиме багато зусиль та часу. Але якщо ви знаєте чого хочете, то це також може бути дієвим варіантом. Наприклад, якщо ви знайшли чи знаєте якийсь реабілітаційний центр чи інший заклад, де б ви могли працювати, заходьте на їх сайт і відправляйте безпосередньо на email їм своє резюме. Стукайте у всі двері і якісь обов`язково відчинять!

Активно використовуйте Linkendln – соціальна мережа для встановлення ділових контактів. У Linkendln зареєстровано понад 400 мільйонів користувачів, що представляють 150 галузей бізнесу, це вам дасть можливість не тільки на пряму шукати всі можливі заклади чи компанії, де б ви хотіли працювати, а й їм знаходити і міжнародним рекрутерам. Зареєструйтесь у цій мережі якщо ви ще цього не зробили і гарно заповніть профіль.

Підсумуємо

Щоб знайти роботу масажистом за кордоном потрібно не просто навчитись робити масаж закінчивши курси, а вміти його робити добре і відповідально. Для цього потрібен досвід, а досвід здобувається працею в оточені фахівців, які можуть підказати та допомогти. Школа професійного масажу MassagePro дає можливість не тільки освоїти якийсь вид масажу, а:

 • отримати досвід адже ми рекомендуємо найкращих наших випускників працедавцям та допомагаємо їм з працевлаштуванням у відпочинкові заклади Трускавця.
 • перебувати в оточені фахівців: наші випускники, навіть після закінчення навчання отримують підтримку викладачів, перебувають у нашій спільноті та отримують ексклюзивні можливості брати участь у регулярних навчальних заходах нашої школи.