Знайти курси масажу, на яких можна освоїти професію масажиста сьогодні не складно. Інша річ, отримати там якісні знання та практичні навики, які вам дозволять працювати масажистом та ефективно обслуговувати клієнтів. Для цього ми розглянемо основні фактори, які на нашу думку впливають на якісну освіту масажистів.

Основні фактори від яких залежить якість навчання масажиста

Хто проводить курси масажу

Для якісного навчання на курсах масажу потрібно залучати різних фахівців. Дуже рідко буває так, що одна людина здатна зрозуміло пояснити теорію та на практиці продемонструвати весь матеріал навчального курсу.

Тому, як правило, на хороших масажних курсах для викладання матеріалу залучаються різні фахівці. Зазвичай це профільні лікарі чи медпрацівники, а також практикуючі масажисти.

По тій же причині, на перший погляд,  навчання масажу у профільних державних навчальних закладах мало б бути якісніше. Однак, тут вагомий фактор відіграє зацікавленість викладачів.

Зазвичай  у хороших приватних школах масажу чи масажних курсах, зацікавлені у наданні якісного навчання, а отже готові залучати хороших спеціалістів до навчального процесу. Чим кращий фахівець, тим дорожчі його послуги. Нерідко це важливий фактор у формуванні цінової політики приватних масажних курсів. Тому не слід вибирати найдешевший варіант курсів, якщо ви хочете отримати якісне навчання. Краще поцікавтесь хто буде вас навчати.

Навчальна програма курсів масажу

Навчальна програма, має містити в достатній кількості годин теоретичного матеріалу з анатомії та фізіології, ергономіки масажу тощо, а також значну кількість практичних занять.

Знання анатомії та фізіологічних процесів в організмі необхідні майбутнім масажистам для ефективної роботи з клієнтами. Потрібно не тільки знати розташування м’язів, а й місця їх кріплення до кісток та зв’язок. Тому що нерідко саме ці ділянки відіграють ключову роль у виникненні болю та дискомфорту. Знання про тригерні точки, уміння відчувати м’язи можна отримати лише при хорошій практичній підготовці. Для цього, важливо, щоб практичні заняття проводили практикуючі та досвідчені масажисти, які готові ділитись досвідом.

Як правило на практичних заняттях отримується перший досвід та виникають важливі запитання, тому їх має бути достатня кількість.

Засоби навчання масажиста на курсах масажу

Важливим фактором у якісній освіті масажиста є засоби навчання та матеріали. Для вивчення анатомії, фізіології, біомеханіки, моторики рухів важливу роль відіграють демонстраційні анатомічні моделі, анатомічні плакати чи відеоматеріали.

За допомогою анатомічних моделей скелету, а також моделей суглобів та моделей мускулатури, візуально можна продемонструвати механіку рухів, місця кріплення м‘язів та їх функції. Це важливо у розумінні негативних процесів, через які може виникнути біль та дискомфорт, а також того, чи можна такого роду проблеми вирішити за допомогою масажу і яким чином.

Для вивчення масажу, що потребує спеціальних засобів чи приладів (стоун масаж, вакуумний масаж, тощо), звичайно, важливим є практичне навчання з їх використанням.

Матеріальне забезпечення необхідними засобами для проведення практичних занять з масажу, повинно відповідати кількості людей у навчальних групах. Це стосується і масажних столів і спеціальних приладів та засобів для масажу.

Кількість людей у групах на масажних курсах

З цим фактором все зрозуміло Чим менші навчальні групи тим більше уваги кожен отримує від викладача. Найкращим варіантом є індивідуальні навчання, з участю 2-3 чоловік. Однак, це підвищує вартість самого навчання.