Карєра масажиста, як і будь-якого іншого спеціаліста має свої особливості і етапи розвитку. Але бажання стати успішним у своїй професфйній діяльності обєднує всіх. Ми всі хочемо бути успішними, але шлях до цього часто здається невловимим і важким. Одне з пояснень  полягає в тому, що не існує єдиного визначення успіху. Він має багато вимірювань і якостей. Однією з головних причин для досягнення успіху є те, коли ваші дії відповідають вашим бажанням і здібностям.

У чому полягає успіх карєри масажиста ?

Немає двох однакових людей чи однакових цілей. Те, що робить одну людину щасливою, може не задовольнити іншу. Те саме стосується масажистів та їхніх практик.

Деякі масажисти вважають за краще працювати неповний робочий день, інші повний робочий день. (Хоч немає узгодженого стандарту, що означає повний або неповний робочий день у масажі.)

Деякі вимірюють успіх тим, скільки грошей вони заробляють або скільки клієнтів вони обслуговують. Інші надають більше значення якості свого досвіду: наскільки вони задоволені практикою, наскільки задоволені їхні клієнти та чи забезпечує їхня практика збалансований спосіб життя? Але якщо дуже узагальнити, то можна припустити, що успішні практикуючі масажисти зазвичай знаходять баланс, який залишає їх задоволеними загальною ситуацією. 

Часто кажуть: «Успіх — це внутрішня робота. Усе в твоїй голові». Це частково вірно, але неповністю, тому що створення успішної масажної практики включає інші складові, про які варто згадати.

Незліченні семінари та численні презентації на цю тему показують, що  ваші шанси реалізувати свій повний потенціал успіху безпосередньо залежать від того, наскільки добре ви залучаєте своє серце, руки та голову до своїх починань.

Іншими словами успіх вашої діяльності залежить від відповіді на наступні запитання…..

Чому ви займаєтесь масажною практикою?

Перший крок до більш успішної практики масажу – це зрозуміти і визначити справжю мету вашої діяльності. Іншими словами, яка ваша головна місія чи причина для практики? Що вас мотивує та рухає? Сподіваємось, що такою причиною є допомога клієнтам почуватися краще та бути здоровішими, водночас відчуваючи задоволення від надання гідних послуг.

Ваша щира, пристрасна мета пов’язана з вашою системою переконань щодо того, чому ви займаєтесь і робите те, що робите. Чи мотивовані ви робити те, що потрібно, щоб реалізувати свою пристрасть, чи вас стримують обмежені переконання чи обставини, які вам потрібно змінити або подолати? Одне застереження: це добре, якщо ви прагнете отримати хороший дохід, але якщо гроші є вашою єдиною метою, важко досягти тривалого та задовільного успіху.

Це, насправді важливе питання, над яким мало хто серйознозамислюється, особливо на початку карєри. Робота масажиста – це робота з людьми, і не тільки з їх тілом, а й емоціями, переконаннями. Це вміння вислухати та визначити потребу і допомогти її вирішити.

Вам може здатись це надлишковою інформацією, або чимось моловажливим, але ви самі можете з легкістю визначити людину, яка бачить мету у своїй діяльності і їй подобається те що вона робить. Можливо це ваші друзі викладачі чи просто знайомі. І напевно ви знаєте людей, які не мають мети у свой роботі крім як грошова винагорода. До якої категорії ви відносите себе?

Як ви плануєте стати успішним масажистом?

Тобто як ви збираєтесь досягти успіху у вашій професійній карєрі масажиста. Це стосується як ваших особистих рішень так і приватної практики.

Наприклад, ви хочете займатися приватною практикою чи як найманий працівник? Ви хочете працювати в спа-салоні, у реабілітаційному центрі чи лікарні, чи можливо із спортсменами або із дітьмиі? Скільки клієнтів ви хотіли б приймати в день і як довго? Як ви будете залучати нових клієнтів у свою практику? Скільки днів на тиждень ви б хотіли займатися, скільки годин на день і в які дні?

Ваші плани також включають базові практичні міркування, наприклад, як буде створено ваше масажне середовище — як воно виглядатиме?

Незважаючи на те, що ці запитання є фундаментальними для того, щоб ваша практика була більш успішною та приємною, занадто багато практикуючих сліпо ігнорують їх, перш ніж піти на роботу чи розпочати власну справу. Звичайно, ніхто не планує невдач, але те, що трапляється занадто часто, люди не вміють планувати, що є дуже важливим.

Перш за все, будь ласка, уникайте помилок, з якими стикаються багато масажистів: якщо ви плануєте працювати в якості найманого працівника, спочатку чітко визначте свої потреби, наприклад дні та години, які ви можете працювати, очікувану оплату та обов’язки, які від вас вимагають.

Якщо ви вже займаєтесь масажем, можливо, деякі сфери чи аспекти заважають вам бути настільки задоволеними чи успішними, як вам хотілося б. Ніколи не пізно визначити їх і шукати шляхи для змін і вдосконалень.

Що потрібно для усішної карєри масажиста?

Якими навичками, уміннями, здібностями ви повинні володіти щоб реалізувати свою мету. Для масажиста, найважливішими є дві ключові навички – це практичні здібності (ваша професійна підготовка) та уміння керувати клієнтами.

Крім вашої системи переконань, пристрасних намірів і добре продуманих планів, якісні практичні навички масажу важливі для успіху вашої практики. Ваші практичні підходи до масажу та їх застосування — це по суті той результат, що ви надаєте своїм клієнтам,. Якщо ваша масажна практика приносить клієнтам результат – ви рухаєтесь у правильному напрямку. Хоч тут варто відмітити, що не все залежить від вас, є звісно інші фактори які можуть впливати на результат, але професійний масажист повинен це вміти виявляти і давати цінні рекомендації. Це власне, вміння взаємодіяти не лише з тілом, а й  нервовою системою та емоціями.

Якщо ваші програми масажу не задовольняють потреби та бажання клієнтів, малоймовірно, що вони повернуться до вас для подальшого догляду або направлять інших, незалежно від того, наскільки кмітливою може бути ваша маркетингова стратегія.

Але майте на увазі, що не всі масажисти чи практикуючі в інших сферах охорони здоров’я розвивають успішні практики лише завдяки гарним практичним навичкам, незалежно від того, наскільки вони талановиті. Багато практиків вважають, що одних лише їхніх практичних навичок недостатньо для утримання клієнтів, рефералів і фінансових винагород, яких вони сподівалися досягти, що є головною причиною того, що багато практиків продовжують напружуватися та намагатися досягти бажаного рівня успіху. 

Зараз багато масажистів відкривають для себе наступний великий крок до зміцнення власної впевненості, довіри та успіху — застосування добре перевірених, стандартно прийнятих навичок управління клієнтами, які дають їм змогу впевнено направляти своїх клієнтів через важливі сфери догляду.

Це розширений набір навичок, який дозволяє мануальним терапевтам, остеопатам і терапевтам впевнено керувати доглядом за своїми пацієнтами, і він може зробити те саме для масажистів.

Управління клієнтами належить до п’янкої частини практики. Це включає в себе такі навички, як застосування клінічних міркувань для оцінки інформації про історію здоров’я, консультації з клієнтами щодо їхніх скарг, належне їх обстеження, оцінка результатів, надання спеціально розроблених планів лікування, а також вимірювання та моніторинг прогресу. Належне керування клієнтами повідомляє клієнтам про кожен процес і впевнено відповідає на типові запитання, які вони часто ставлять.

Провідні практики кажуть, що намагатися підвищити успіх практики лише за допомогою практичних навичок – це все одно, що шмагати коня, щоб їхати швидше, тоді як застосування хороших навичок керування клієнтами натискає на педаль газу.

Серце + Руки + Голова = Успішна кар’єра

Шлях до успішної практики масажу прокладається спочатку розпізнаванням сфер вашої практики, які потребують вдосконалення, а потім розривом звикання та зонами комфорту, щоб набути або вдосконалити навички, які краще служать вам і вашим клієнтам.

Три важливі фактори, на які потрібно звернути увагу щоб побудувати успішну карєру масажиста.

  1. Ваше робоче місце. .
  2. Практичні професійні здібності.
  3. Навички керування клієнтами . 

Що стосується першого фактора, як ваше робоче середовище виглядає вашим клієнтам? Чистота, привабливість, атмоффера. Наскільки добре виглядають і функціонують ваші меблі та обладнання? Чи якісний ваш стіл і чи забезпечує він максимальний комфорт для клієнтів і ефективність використання? Чи є місця для клієнтів, де вони можуть сісти, розмістити свій одяг і відпочити?

Другий фактор стосується постійного удосконалення та розвитку. Підвищення кваліфікації, Участь у семінарах, практикумам, за участі інших провідних фіхівців у вашій галузі. Обмін досвідом, перебування у спільнотах професіоналів.

Третій фактор, ваші навички керування клієнтами ,є не менш важливим ніж інші. Знання того, як найкраще працювати з клієнтами, та ефективно спілкуватися з ними, може значно вплинути на успіх вашої діяльності.

Є чимало прикладів, коли у масажистів технічні навички середні, але навички роботи з клієнтами настільки добре розвинені, що у них ніколи немає проблем із недостатнбою кількістю клієнтів.

Одне можна сказати напевно щодо чудових навичок керування клієнтами: завдяки цьому ви відчуваєте впевненість, а клієнти довіряють вашому загальному професіоналізму. Це надихає клієнтів виконувати ваші рекомендації, продовжувати лікування та направляти інших, що є основою для досягнення успіху. 

Якщо ви застрягли або боїтеся зробити важливі зміни у своїй масажній практиці, один простий прийом, який може спонукати вас рухатися вперед, це уявити, як ви можете шкодувати через кілька років, якщо не діятимете відповідно до них, і як радіти ви будете Якщо ви це зробите.

Коли ви готові вдосконалювати свої стратегії чи навички, вам не потрібно робити це самостійно. Вчителі, наставники та курси готові допомогти вам.

Як бачите, багато компонентів сприяють успіху вашої практики. Ми торкнулися кількох важливих, залишивши ще два каталізатори: наполегливість і досвід.

Наполегливо відпрацьовуйте, вдосконалюйте та опановуйте навички

Багато масажистів досягають вищого рівня успіху не тому, що вони розумніші чи талановитіші, а тому, що вони наполегливо практикуються, і оволодівають важливими навичками.

Кажуть, що успіх – це подорож, а не пункт призначення. Завжди є області, які потребують вдосконалення. Думайте про свій шлях до успіху як про постійну можливість шукати нові та кращі способи роботи. Іноді достатньо лише невеликих змін, щоб досягти значного зрушення у вашому успіху. Те маленьке «додаткове», яке ви вкладаєте в вивчення та практикування навичок, часто є різницею між звичайною практикою та незвичайною .

Є приказка: «Якщо для вас важливо стати успішним, ви знайдете спосіб це зробити. Якщо ні, ви знайдете виправдання».

Тепер ви знаєте основну формулу створення успішної практики масажу: візьміть на себе зобов’язання досягти своєї пристрасної мети, сплануйте свій курс дій і практикуйте вдосконалення навичок, які допоможуть вам покращити основні сфери. Як тільки ви це зробите, ви будете  більш задоволеної своєю роботою. Як і ваші клієнти.