Для багатьох масажистів питання втоми від роботи стоїть дуже гостро. Адже від цього залежить не лише ефективність роботи масажиста, але  і його здоров’я.

Чи можливо робити масаж ефективно і не втомлюватись? Як потрібно працювати масажисту, щоб уникнути надмірної втоми від роботи? Про ті та інші актуальні питання піде мова в даній статті.

Причина втоми масажиста 1

Причиною номер один, яку можна назвати фундаментальною – це нелюбов до своєї роботи. Це може здатись, на перший погляд досить банальною причино, тим не менше важливою. Якщо вам не подобається робити масаж, то краще цим не займатись і змінити професію. Не маючи мотивації до роботи вона вас буде втомлювати і в результаті не принесе користі нікому, ні вам ні клієнту. Це стосується у більшій мірі психології ніж фізичної підготовки.

Причина втоми масажиста 2

Причиною номер два, багато клієнтів на протязі дня. Часто, через бажання зробити більше чи не вміння відмовити, масажисти приймають багато клієнтів, що призводить до перевтоми. У цьому випадку хорошою рекомендацією буде робити акцент на якість, а не на кількість. Ми наполегливо рекомендуємо масажистам любити і цінувати свою роботу. Для цього у вас повинен бути час і бажання на розвиток та удосконалення. Якщо ви витрачаєте весь час на роботу і не маєте достатньо відпочинку, якість ваших послуг знижується і вони знецінюються, хочете ви цього чи ні.

Працюйте на якість і підвищуйте таким чином ціну ваших послуг, а не на кількість, що швидко їх знецінює і призводить до перевтоми.

Причина втоми масажиста 3

Причина номер три – це так звані важкі масажні техніки та робота пальцями. Більшість людей асоціюють масаж виключно із роботою з м‘язами (розтиранн, розминання), це так звані важкі техніки, які в більшій мірі застосовуються у спортивному масажі. Особливо згубно для масажиста, коли для цього масажисти використовують свої пальці. Це найбільш вразливі частини тіла масажиста, разом із суглобами зап’ястя, плечей та колін.

Натомість є так звані м’які техніки масажу, що більше спрямовані не на класичне розминання м’язів а на роботу над нервововою системою, яка по суті управляє роботою м’язів, і за рахунок цього включаються певні м’язи чи блоки м’язів. При цьому масажист витрачає мінімум зусиль, але результат подекуди кращий ніж при застосування важких технік.

Причина втоми масажиста 4

Причиною номер чотири порушення правил та рекомендацій з ергономіки масажиста. Простіше кажучи, невміння організувати робоче місце, неправильна стійка під час роботи, погане володіння технікою масажу, тощо. Про це детально розписано у наших статтях  10 ергономічний порад масажисту та як масажисту уникнути професійного травмування?

Причина втоми масажиста 5

Причиною номер п’ять  є не вміння чи неспроможність працювати з людьми. Втома від роботи у масажистів не обов’язково пов’язана із фізичним навантаженням. Дуже часто масажист втомлюється більше емоційно ніж фізично. І власне, причиною цього є різні типи клієнтів. Люди, інколи приходячи на масаж, приносять із собою мішок власних проблем із бажанням ними поділитись. Іншими словами виговоритись. Якщо ви людина в міру закрита, і не любите подібного роду розмови, це вас може не аби як втомити. Про це клієнта слід повідомити, звичайно в м’якій формі. Можете включити спокійну музику, змінити тему розмови, тощо.

Тому важливо організувати для себе комфортну роботу, при якій зможете приносити максимально користі клієнту і отримати хороший результат. Ми тут описали найбільш поширені причини того, що слід для цього зробити.