Втаємо, ви закінчили масажні курси! Вклавши значний час і гроші, ви твердо вирішили почати працювати і розвиватись як професійний масажист. Але як з самого початку закласти правильний фундамент успішної карєри? Як уникнути багатьох типових помилок які роблять масажисти початківці? Як отримати перших клієнтів? Як подолати страх зробити помилку? Як набути впевненості у своїх діях? Як розвинути і показати свою експертність? Ось 7 порад як масажисту-початківцю розвинути приватну практику, у яких ви знайдети відповіді на ці питання і які допоможуть вам розпочати та розвинути приватну масажну практику.

1. Закладіть міцний фундамент своєї діяльності, та свідомо плануйте власну кар’єру.

Дуже важливо на самому початку сформулювати для себе кінцеву мету. Якої цілі ви плануєте досягти.  Ви хочете бути приватним підприємцем, мати спа-салон, чи створити школу масажу? Ви хочете подорожувати за кордоном, блукати морями, роблячи масаж на круїзному лайнері, чи бути керівником спа-центруі? Можливо вам цього і не потрібно,  ви просто хочете бути хорошим і відомим фахівцем у своєму місці, могти своєю роботою допомагати іншим, щоб вас люди самі знаходили і записувались до вас.

Якщо ви не знаєте, куди ви прямуєте, як ви туди потрапите? Кінцева мета допомагає визначити напрямок руху. Свої плани можна переглядати в міру того, як ви ростете та розвиваєтесь, але починайте з чіткого формулювання особистої місії щодо того, чому ви обрали цю професію. Як за її допомогою ви себе реалізуєте і отримаєте те що хочете?

Спершу це може здатись не простим або навіть не потрібним, оскільки ви не знаєте що вас очікує і як підуть справи. Але у тому то й річ, що якщо ви цього не зробите, то майбутнє все одно настане і сладеться воно не за вашим сценарієм. На шляху професійного розвитку можливо вам доведеться спробувати різні можливості. Використовуйте їх, щоб визначити наскільки нова можливість узгоджується з вашою місією та оцінити, чи відповідає вона вашій кінцевій меті.

Якою б не була ваша кінцева мета, початок у всіх більш менш одинаковий. І починається він з перших клієнтів, першого досвіду роботи та перших результатів. Те наскільки швидко ви будете розвиватись багато в чому залежить від цього етапу. Найбільшою перешкокодою на цьому етапі може бути невпевненість  та невміння працювати з клієнтами. Як правило першими вашими клієнтами є люди із кола ваших знайомих та близьких. І вже на них варто вчитись правильно працювати, фіксувати свої досягнення та помилки. Навчитись комунікувати щоб був зворотній зв’язок. Брати відгуки про свою роботу.  І це варто починати робити ще на етапі навчання. Після кожного вивченого модуля чи техніки потрібно практикуватись із своїми першими клієнтами. Щоб подолати невпевненість більше практики з різними клієнтами і памятати, що якщови працюєте в межах своєї компетенції ви нашкодити не можете і ваші переживання безпідставні.

2. Навчіться працювати з клієнтами

Серед поширених помилок масажистів-початківців є бажання працювати з усіми підряд клієнтами. Це зрозуміло, бо на початку вибору нема. Але насправді вибір є і робити його потрібно виходячи з власного комфорту та комперенції. Тут слід пам’ ятати, що не всі люди підходять один одному. Це стосується також і масажу.

Як визначити чи це ваш клієнт чи ні? Перше чи вам комфортно з ним працювати, наскільки легко з ним комунікувати і знаходити спільну мову. Чи виконує він ваші рекомендації і як ставиться до вашої професії і ролі заголом. Наскільки він вам довіряє як професіоналу. Памятайте що у відносинах з клієнтами ви є експертом і надаєте послуги відповідно своїй компетенції. Люди з якими ви працюєте повинні чітко це розуміти. І виконувати ваші рекомендації. В іншому випадку незадоволеними роботою залишитеся і ви і ваш клієнт.

Правильна робота з клієнтами також передбачає уміння вибудовувати комунікацію  та відносини відстоюючи свої кордони. Це передбачає планування сеансів виходячи не тільки від зручності для клієнта, а від того наскільки це вплине на результат і чи це  підходить вам.Не варто перепрацьовувати тільки через те, що, наприклад клієнту зручніше прийти до вас ввечері.

ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЗОНИ КОМФОРТУ ДЛЯ КЛІЄНТІВ НЕОБХІДНО ПАМ’ЯТАТИ 9 ПРАВИЛ МАСАЖИСТА:
Ці правила допоможуть масажисту-початківцю розвинути приватну практику і підняти свій професіоналізм.
1) Чистота, приємне спілкування, красиве облаштування кабінету.

Масажист завжди повинен бути чистий і добре пахнути, кожного клієнта приймати як свого рідного, а кабінет повинен бути затишний, чистий і облаштований в одному стилі. Саме ці речі говорять клієнтові на підсвідомому рівні про якість процедур, що проводяться у вашому кабінеті.

2) Грамотна, професійна мова.

Масажист повинен добре знати теоретичну сторону своєї професії, грамотно і чітко відповідати на питання клієнта. Майстер повинен бути коректним і ввічливим у спілкуванні, бути в курсі всіх новинок в індустрії краси, масажу і СПА.

3) Психологічний комфорт.

Клієнт повинен відчувати себе затишно, як вдома. Укрийте його, залишивши відкритим тільки пацієнт ділянку. Це позбавить клієнта від почуття дискомфорту і холоду.

4) Після процедури.

Клієнт повинен трохи полежати на кушетці, відійти від сеансу. Після процедури запропонуйте йому чай, та й Вам чашка гарячого чаю не завадить для відпочинку.

5) Різноманітність препаратів і процедур.

Велика розмаїтість можливих видів масажу, СПА-процедур і масажною косметики свідчить про професіоналізм масажиста. Пропонуйте клієнту спробувати той чи інший вид масажу, різні креми і масла для масажу або обгортання. Популярність косметологічного бренду, наявність великої кількості препаратів додасть бали в Ваш професійний актив.

На кожну область тіла використовуйте засіб, спеціально призначене саме для цієї зони. Це показник того, що Ви свідомо вибираєте той чи інший засіб, а не робите весь масаж одним і тим же маслом.

6) Чистота тіла клієнта.

Клієнт також повинен бути чисте і свіже. Це необхідно для того, щоб з косметикою в шкіру не вбрався піт і бруд. Також це позбавить клієнта від переживань через запах і чистоти власного тіла. І масажиста буде приємніше працювати з чистою шкірою. Відразу клієнта необхідно супроводити в душ і видати гель для душу. При відсутності такої можливості необхідно очистити шкіру гелем і вологим рушником.

7) Підготовчий етап.

Перед початком процедури масажу необхідно отскрабіровать шкіру. Це очистить шкіру від відмерлих клітин і підготує її до масажу.

8) Дотримуємося послідовність процедур.

Для кожного комплексу процедур є своя певна послідовність. Ця послідовність робить більш ефективним весь комплес догляду за тілом. Схема проведення процедур залежить від цілей догляду.

Антивікові процедури – очищення шкіри гелем, скрабірованіе, масаж, обгортання, нанесення зволожуючого засобу;

Антицелюлітні процедури – очищення шкіри гелем, скрабірованіе, обгортання, масаж, нанесення зволожуючого засобу; Обгортання активізує розщеплення жирових клітин, масаж виводить продукти розпаду і токсини.

Лімфодренажний догляд – очищення шкіри гелем, скрабірованіе, обгортання, масаж, нанесення зволожуючого засобу;

9) Використання для різних частин тіла свого препарату.

Ніколи не робіть масаж одним і тим же засобом. Це говорить про вашу непрофесійності. Кожній косметологічної фірмою розроблені спеціальні засоби для кожної частини тіла. У той час, коли клієнт лежить в обгортанні можна виконати масаж стоп або кистей із застосуванням спеціального засобу, розробленого саме для цієї ділянки. Клієнт обов’язково помітить і оцінить Ваш рівень.

3. Правильно позиціонуйте себе в Інтернеті (робота з соціальними мережами)

В сучасному інформаційному світі уміння позиціонувати себе в інтернеті і використовувати соціальні мережі у своїй діяльності є не просто перевагою а необідністю. І для масажистів підприємців це особливо важливо. Адже в першу чергу люди знайомляться з вами як з особистістю а потім вирішують довіритись вам як фахівцю.

Перше з чого варто розпочинати це соціальні мережі. Краще якщо ви для своєї масажної діяльності створете окрему бізнес сторінку у Facebook та Instagram, у якій будете ділитись своїми думками, ідеями чи досвідом, який стосується вашої масажної практики. Корисними матеріалами та анонсами. Ділитись успішними кейсвми тощо. Але це не означає що у своєму головному профілі ви можете постити все що завгодно. Тут слід теж пам’ятати про особистісне та професійне позиціонування і намагатись йому відповідати.

Великою перевагою є використання відеоконтенту із своєї реальної масажної практики. Комунікація із своґми підписниками через відеоконтент. Ведення власного блогу про масаж, написання екпертних статей тощо. Звісно це все потребує часу, але на початку, коли ви ще не завантажені роботою з власними клієнтами, варто виділити час для цього. На початку ви повністю можете це робити самостійно не витрачаючи на це кошти.

Здобуття досвіду роботи і ведення соцмереж повинні бути паралельними процесами. перше вам дозволить нстати експертом у своїй роботі і приносити користь, а друге показати цю експертність і користь іншим.

Пізніше, в міру розвитку вашої діяльності, а також виходячи із цілей, які ви перд собою ставити, вам може знадобитись власний сайт чи ведення YouTube каналу. і тут без залучення інших людей обійтись буде складно. Але це вже тема іншої статті.

4. Піклуйтесь про своє здоров’я та підтримуйте фізичну форму.

Це дуже важлива тема для масажистів. Ви  як масажист-початківць не зможете розвинути приватну практику, якщо перебуватимете у поганій фізичній формі чи занедбаєте власне здоров’я. Професія масажиста передбачає фізичне навантаження, і якщо не чергувати це з регулярним відпочинком і не відновлювати власні сили можна швидко “вигоріти”. Ніхто про це не подбає крім вас самих. Тому плануйте сеанси так щоб між ними була достатня перерва. Не працюйте понаднормово, і відстоюйте свої кордони у роботі з клієнтами. Детальніше про причини втоми масажистів і їх запобігання читайте у статті –  причини надмірної втоми масажиста від роботи

5. Постійно навчайтесь.

Безперервна освіта в області масажних технологій та реабілітації є важливою. Хоча ви можете відчувати, що навчилися всього про масаж у школі, це був лише початок. Здобуваючи практичний досвід роботи з клієнтами, ви, безсумнівно, знайдете випадки, які вас здивують. Насправді, чим більше ви працюєте, тим більше будете знати про те, чого не знаєте. Цей принизливий факт повинен спонукати чудового масажиста вчитися більше.

Постійно вдосконалюючись ви зможете розвивати свої навички і ваші клієнти це оцінять. Прагнення до досконалості виділяє вас серед більш самовдоволених масажистів.

Намагайтесь перебувати в оточені та спільнотах однодумців, брати участь у різних профільних заходах. Розширюйте коло знайомст серед професіоналів.

Не зайвим буде розбиратись у суміжних сферах, або навіть стати експертом у них. Ставши наприклад фнструктором з йоги чи особистим тренером ви розширюєте свій ринок і даєте змогу консультувати в цих сферах, не виходячи за межі вашої масажної практики. Загалом, станьте студентом здоров’я. В ідеалі ви пішли в цю професію не просто для того, щоб натирати м’язи, а щоб допомогти клієнтам стати здоровішими.

Зверніть увагу на дерматологів, ортопедів, акупунктуристів та інших медичних або лікувальних лікарів, яких настійно рекомендували ваші клієнти. Хто є чудовими мануальними терапевтами та особистими тренерами у вашому регіоні? Знайте, коли звернутися до інших або поділитися прочитаним. Залучайтеся до спільноти та мережі. Завдяки цим знайомствам ви можете залучити клієнтів і принаймні розвинути ресурси, щоб забезпечити своїх існуючих клієнтів, заслуживши їхню довіру. Майте на увазі, що рекомендовані ресурси є відображенням вашої власної репутації, тому ретельно перевіряйте ці джерела.

6. Показуйте свою експертність

Експертнісь підвищує довіру до ваших послуг, тому важливо її показувати. Те що ви експерт і добре виконуєте свою роботу знають ваші існуючі клієнти, чого не скажеш про потенційних.

Як можна показати свою експертність і підвищити довіру до своїх послуг?

  1. Відгуки. Збирайте відгуки про свою роботу із самого початку вашої діяльності масажиста. Публікуйте їх на власних сторінках у соцмережах.
  2. Беріть участь у навчальних семінарах практикумах чи конференціях. Розказуйте про це своїм підписникам.
  3. Дільться досвідом та своїми результатами.
  4. Пишіть експертні статті на різних профільних сайтах, діліться посиланнями на них.
  5. Організовуйте майстеркласи.
  6. Регулярно знімайте вдео своєї роботи, попередньо узгодивши цеіз клієнтом

7. Розвивайте особистісний бренд.

Підсумовуючи все написане вище зазначимо, що виконуючи ці поради ви розвиваєте свій особистий бренд. Для вас як масажиста дуже апжливо щоб ваша робота для клієнтів асоціювалася  з вашим іменем. Як уже було сказано вище, люди спочатку звертають увагу на  вашу особистість, а потів розглядають вас як фахівця. Це підвищує довіру і вибудовує міцні і довготривалі стосунки з клієнтами. А також дозволяє створити партнерські відносини з іншими брендами.

Дотримання порад описаних у цій статті допоможе вам розпочати власну професійну карєру і досягти поставленої мети. А якщо ви лише задумуєтесь над карєрою масажиста, то радо запрошуємо до нашої школи де ви зможете навчатись у професіоналів а також почати власну масажну практику з нашою підтримкою.