1. Бажання застосувати якомога більше прийомів, щоб сподобатись клієнту.

Типова помилка кожного масажиста початківця, це надмірне бажання догодити чи сподобатись клієнту. Для цього, часто масажисти, які тільки розпочали свою діяльність, намагаються застосувати відразу всі свої навики і уміння, отримані під час навчання під.

Щоб цього уникнути, у фокусі вашої уваги ви повинні тримати потребу чи проблему клієнта, з якою він до вас звернувся. І відштовхуючись від цього, використовувати ті прийоми і техніку, яка дасть найбільшу користь.

Масажистам початківцям зробити це не так просто, особливо якщо у його арсеналі є багато масажних технік та прийомів. Але багато з них взаємозамінні і ваше головне завдання вибрати те, що вам найбільше вдається і дає найкращий ефект.

Також важливо під час сеансу розрахувати час, який ви виділили для масажу. Часто масажисти початківці сеанс затягують, по тій же причині, що описана вище. Звісно це приходить з досвідом, однак вже на початку діяльності, це потрібно врахувати.

2. Орієнтація на кількість клієнтів. Чим більше клієнтів тим більший дохід.

Уявлення масажиста про те, що чим більше клієнтів – тим більший дохід є докорінно хибним. Хоча б по цій простій причині, що він обмежений у часі. Навіть, якщо масажист буде працювати по 12 год на добу, то він все одно обмежений цим часом. І якість від такої роботи буде низькою, і відповідно буде низько цінуватись.

Правильним рішенням, яке ми рекомендуємо нашим студентам – це підвищувати свій рівень та кваліфікацію і відповідно вище цінувати свої послуги.

Справедлива і зрозуміла стратегія, яка повинна бути у голові кожного професійного масажиста така: у мене повинен бути час на професійний розвиток (курси, підвищення кваліфікації вивчення нових технік тощо) і на відновлення власних сил. Для цього робота не повинна займати весь мій час. Чим більше я витрачаю ресурсів і часу на свій професійний ріст, тим більше я можу дати своїм клієнтам і тим ціннішими будуть мої послуги. І навпаки, якщо робота займає весь мій час, то з часом якість послуг і їх вартість знецінюється.

Додатковою перевагою високої майстерності та ціни за послуги масажиста є те, що це відсіє людей які шукають халяви а не результату. Звичайно будуть і ті які собі не зможуть дозволити дорогого масажу, і інколи можна зробити виняток. Але свою роботу потрібно цінувати.

3. Інвестування великих сум грошей у розвиток своєї приватної практики (оренда, покупка обладнання та інвентарю, реклама, тощо)

Не завжди виправданою є ситуація, коли після навчання масажисти початківці починають вкладати значні кошти у організацію своєї діяльності. Насправді для початку діяльності потрібно не так і багато. В крайньому випадку достатньо масажної олійки, та недорогого переносного масажного стола з яким ви можете приїхати до клієнта додому. На початку своєї діяльності важливо отримати перший досвід. І отриманий дохід вкладати у розвиток приватної практики.

Інколи доцільно, на початку влаштуватись масажистом десь у  SPA-центр чи  масажний салон, для отримання практики і першого доходу і після цього починати власну практику.

4. Знецінювання своєї роботи, через брак досвіду

Дуже часто масажисти початківці низько цінують свої послуги, або взагалі неохоче беруть гроші, мовляв я ще не маю досвіду і тільки практикуюсь. Ми наполегливо рекомендуємо, щоб ваша практика як масажиста проходила паралельно з навчанням. А після навчання ваша робота повинна вже цінуватись. Це важливо навіть і з психологічної точки зору – отримувати за свою роботу винагороду. Не обов’язково це можуть бути гроші, а наприклад рекомендації вас як фахівця знайомим. Щоб це не було, ваша робота повинна приносити вам плюс.

На початку діял

5. Повністю зосереджуються на клієнтах і забувають про себе

Багато масажистів повністю зосереджуються над роботою з клієнтами. Це звичайно добре, але при цьому не слід забувати про власне здоров’я та комфортні умови роботи.

Ви як фахівець, повинні розуміти, що людина до вас звернулася за допомогою, і відповідно повинна дотримуватись ваших рекомендацій і ставитись до вас, до вашої роботи і до вашого часу з повагою. З клієнтами які цього не розуміють, і з якими вам працювати важко потрібно навчитись прощатись. Це заощадить вам час і позбавиь зайвого емоційного напруження.

Важливо також організувати собі комфортні умови роботи, при яких ви не будете перевтомлюватись: (зручний масажний стіл, одяг, взуття тощо;, доступ свіжого повітря, наявність достатнього перериву між сеансами і т.д.)

6. Відсутність професійного позиціонування і достатньої самопрезентації.

У описі помилки номер два, ми з вами говорили про переваги високої кваліфікації і професійності, оскільки це дозволяє збільшити якість і відповідно ціну ваших послуг. Однак про вашу кваліфікацію і переваги потенційним клієнтам потрібно якось повідомити. Не завжди для цього достатньо “сарафанного радіо” І тут виходить на перший план уміння себе позиціонувати як професійного висококваліфікованого масажиста. І мова тут не йде про хвалькуватість чи маніпуляцію, а про відповідність вашому професійному рівню до власної самооцінки.

Не потрібно соромитись зайвий раз нагадати про результати своєї роботи чи про черговий семінар чи курси які ви закінчили. Працюйте над тим, щоб про вашу професійну діяльність люди могли дізнатись з різних джерел. Насамперед це соцмережі. Це те місце куди, як правило, в першу чергу захочуть зазирнути, коли про вас вперше дізнаються. Ваш профіль чи публічна сторінка повинна відповідати вашому рівню, говорити про ваш професіоналізм та зацікавленість. Ваша самопрезентація і позиціонування в подальшому вплине на ціну ваших послуг, якщо вони будуть їм відповідати

7. Зупинка у професійному розвитку.

Це помилка про яку всі знають і навіть розуміють її важливість, але не завжди вдається її уникнути. Часто масажисти її повторюють, хтось швидше хтось пізніше. Справа у тому, що не рідко у кар’єрі масажиста настає певний період, коли комфортно. Коли є достатньо клієнтів, в основному постійних, досягнуто певного визнання, за плечима є певний досвід і в принципі нема потреби у тому, щоб розвиватись та удосконалюватись. У тому якраз і криється найбільша пастка, адже світ не стоїть на місці. І якщо ти не працюєш на розвиток ти опускаєш багато можливостей.

Тому важливо завжди мотивувати себе до росту, перебувати у середовищі прогресивних фахівців і слідкувати за тенденціями і новими фішками в тій області у якій ви працюєте.