Оскільки масаж, не випадково вважають помічним засобом у різних ситуаціях, то батькам буде корисно  освоїти техніку тих видів масажу, які дозволені у домашніх умовах.

Сьогодні розглянемо особливості проведення загальнозміцюючого дитячого масажу в домашніх умовах.

Загальнозміцнюючий масаж проводять дітям з метою кращого фізичного та емоційного розвитку, для освоєння нових рухових навичок і умінь, щоб зняти гіпертонус та для профілактики порушень у фізичному розвитку.

Техніка проведення

Для проведення загальнозміцнюючого масажу намзнадобиться: дитячий крем або масажне масло, обладнане масажне місце (стіл або пеленальний стіл), паперовий рушник, вологі серветки.

Етап перший — на спині

Дитину слід розмістити в положенні лежачи на спині. Після того, як він звикне до температури повітря роздягненим, слід починати проводити класичний масаж починаючи з верхніх кінцівок. По черзі легко масажують кожну ручку, спочатку погладжують, а потім розтирають у напрямку від пальчиків до плеча. Пахвову западину масажувати не можна.

Погладжуючими рухами масажують і ніжки — від пальчиків до п’яти і вище до паху. Уникають розтирань і погладжувань внутрішньої частини стегна, області паху. Голеностоп масажують двома пальцями, легко розминаючи м’яз. Колінний суглоб і підколінну западину масажувати заборонено.

Грудну клітку дитини розтирають відкритою долонею по напрямку від центру грудини до ребер, а животик масажують легкими круговими рухами, описуючи «кола» навколо пупочка.

Етап другий — на животі

Переверніть дитину на живіт, дайте йому трохи полежати, освоїтися в новому положенні в просторі. Починайте масажувати ніжки. Ніжно погладьте задню частину гомілок і стегна, перейдіть на сідниці, завершите їх розтирання легкими рухами або щипковыми рухами. Спину масажують виключаючи вплив на хребетний стовп і область попереку.

Довгі м’язи спини легко розтирають, після чого застосовують розтирання і розминання. Завершується масаж переворотами на обидва боки з положення лежачи на животі, щоб стимулювати м’язи живота і бічні м’язи.

Комірцеву зону масажують тільки дітям старше 3 місяців, при цьому обмежуються погладжуваннями. Жодних тисків, «пилений», ударної техніки при масажі шиї бути не повинно.

Загальний масаж завершується поворотом назад на спину, заспокійливими погладжуваннями всього тіла.

Тривалість сеансу: починайте з 2-3 хвилин і поступово доводите час масування до 15 хвилин у дітей до півроку, до 30 хвилин – для дітей від 6 до 8 місяців, до 40 хвилин — для дітей від 9 до 12 місяців.

Особливі рекомендації: не проводьте загальнозміцнюючий масаж увечері, дитині буде складно заснути через перезбудження нервової системи. Краще всього проводити такий сеанс в першій половині дня.