Чи варто робити масаж під час вагітності. Як масаж може вплинути на перебіг вагітності., і взагалі яка від нього користь і які є ризики….. – давайте розбиратись

Раніше відвідування масажиста чи фізіотерапевта вагітними жінками було рідкісним явищем, і більшість людей сприймало це як ризиковану примху. Проте помічено, що робота з жіночим тілом як до, під час, так і відразу після вагітності приносить багато користі. Тому все більше урогінекологів і терапевтів займаються свідомою роботою в цій галузі. Тож на що варто звернути увагу, щоб масаж був абсолютно безпечним і максимально комфортним?

Що таке пренатальний масаж

Вагітність – особливий стан організму жінки під час якого відбуваються різні зміни в організмі. І хоч ці зміни є природними і покликані підготувати жінку до пологів, вони відбуваються досить швидко і нерідко  можуть супроводжуватись  різного роду дискомфортом, як от білі в спині, набряки та білі в ногах, загальна м’язова втома та ломота, тощо.

Щоб вагітність проходила якомога легше , і допомогти краще перенести навантаження на фізичний та емоційний стан жінки під час вагітності, як дієвий засіб  рекомендуємо пренатальний масаж.

Техніки пренатального масажу не є шкідливими для матері та її плоду, крім випадків, коли він протипоказаний. Під час вагітності добре робити масаж ніг, масаж спни, комірцевої зони, а також масаж голови.

Оскільки під час вагітності жінки часто скаржаться на болі в сідницях, попереку ногах, суглобах, тощо. То користь такого роду масажу  полягає в тому, що він допомагає позбутися від цих незручностей без застосування ліків.

Однак варто знати, що перший триместр і останній місяць перед пологами – невідповідний час для масажу. На самому початку вагітності відбувається посилений органогенез. В кінці організм вже готується до пологів, тому не варто стимулювати цей процес додатковими подразниками. З цієї причини ми повинні з обережністю та обережністю підходити до всіх методів лікування та практик для вагітних. Однак поза цими двома особливими періодами вагітності жінки можуть піклуватися про себе та своє самопочуття під наглядом фізіотерапевта чи масажиста. М’який масаж допоможе розслабити напружені м’язи, покращить живлення тканин, зменшить набряклість нижніх кінцівок, а головне – подарує майбутній мамі відчуття розслаблення, захищеності та спокою. Зазвичай виконується в таких положеннях:

  • лежачи на боці – масаж спини (знеболюючий)
  • лежачи на спині – масаж кінцівок (зняття набряків)
  • в сидінні – масаж шиї (знеболююче)

Корисні властивості пренатального масажу

Найважливіші  переваги масажу під час вагітності – це полегшення м’язового болю, зменшення тривожності та зменшення кількості потенційно шкідливих гормонів стресу.  Це також покращить кровообіг і триматиме вашу лімфатичну систему на максимальній ефективності.

Правильний і регулярний передпологовий масаж не тільки зменшує стрес, але і знімає безсоння і набряки в руках і ногах – поширені проблеми вагітності.

Корисний вплив пренатального масажу:

  • Покращує кровообіг:приводить до зменшення набряків та допомагає зняти нервову напругу та стрес. Він також допомагає зняти нервову напругу, який може виникати через гормональні зміни. Хороший кровообіг також зменшує можливість прояву анемії, що є наслідком низького гкмоглобіну.
  • Полегшення болю: Це особливо стосується попереку,на який припадає велке навантаження особливо в останні місяці вагітності.  Також масаж ніг допоможе зняти напругу у м’язах на запобігни спазмам.
  • Сприяє кращому сну: допомагає при безсонні, що є поширеною проблемою для всіх вагітних жінок. Він знижує рівень гормону стресу кортизолу, що сприяє кращому сну.
  • Запобігає головним болям: масаж під час вагітності допомагає зняти напругу, що є однією з основних причин головного болю. Це також може бути викликано гормональними змінанми
  • Робить ноги здоровішими:масаж стоп допомагає вивести токсини і зменшити набряк. Судоми ніг і набряки – поширена проблема вагітної жінки, і тому масаж ніг під час вагітності настільки важливий.
  • Розтяжки:Наступна перевага масажу під час вагітності полягає в тому, що якщо ви використовуєте під час масажу живильне масло, воно може допомогти зволожити та заспокоїти шкіру.

Пренатальний масаж зміцнює м’язи та суглоби, покращує природний тонус організму та знімає розумову напругу. Це дає вам можливість розслабитися і відчувати себе комфортно в період фізичного та психічного навантаження.

Про що слід знати перш ніж робити пренатальний масаж.

  • Положення тіла під час масажу: Сидяче положення найкраще підходить для передпологового масажу, однак для такого масажу часто використовують спеціальні масажні столи для вагітних.
  • Види масажу: масаж живота, масаж ніг, масаж голови та масаж плечей абсолютно безпечний для вагітних жінок. Однак потрібно уникати точкових прийомів та акупунктурного масажу.
  • Пийте рідину до та після: вагітним жінкам під час сеансу масажу потрібно більше рідини. Тому що масаж може зневоднити наше тіло. Не забудьте тримати біля себе пляшку води.
  • Масажні олії: для передпологового масажу можна використовувати кокосове/ соняшникове/ оливкове/ гірчичне масло. Ви також можете використовувати ніжний зволожуючий крем для масажу.
  • Час масажу: Передпологовий масаж повинен тривати близько 1 години на день, не більше того.
  • Найкращий час для преднатального масажу 2-3 триместри вагітності.
  • Перед тим як іти на масаж проконсультуватись у лікаря.

Протипоказання до масажу під час вагітності?

Ми всі знаємо, що масаж під час вагітності дуже корисний для жінки, але є ряд протипоказань, які слід враховувати в першу чергу. Протипоказання до масажу під час вагітності повинні бути відомі всім.

  1. Спазми або кровотеча:масаж під час вагітності протипоказаний жінкам, які страждають від спазмів та болю в животі.
  2. Якщо були повторні аборти або викідні.
  3. Аномалії плаценти та хірургія матки
  4. Пізня вагітність:якщо ви завагітніли занадто пізно і після багатьох спроб, пренатальний масаж вам протипоказаний.
  5. Варикоз та розширення вен:масаж вагітним протипоказаний жінкам з емболією або варикозним розширенням вен в анамнезі.
  6. Перший триместр:абдомінальний масаж повністю протипоказаний в  перший триместр вагітності.