Точковий масаж одна з найдавніших технік, яку ефективно використовують з лікувальною та оздоровчою метою. Секрети ефективності цієї техніки точкового масажу ще до кінця не розкрито. Тим не менше цей підхід вже давно довів свою дієвість для позбавлення болю у різних частинах тіла, в тому числі і спини.

Розглянемо основні прийоми точкового масажу для спини.

1. Ритмічне погладжування

Після нанесення на спину масажної олійки потрібно ритмічними рухами за допомогою долонь розігріти тіло. Рухи мають бути “вперед-назад” поступово пересуваючись вгору від попереку до шиї і назад.

2. Тиск на точки з обертанням

Точковий масаж є дуже результативним, часто ці прийоми є ефективнішими при болі к спині ніж розминання та витискання. Тому слід звернути увагу на роботу з точками уздовж спини. Уздовж хребта з кожного боку проходять три масажні лінії. Перша – вздовж хребта. Друга і третя на відстані 1 і 2 пальців від хребта. Пересувайтеся вздовж однієї лінії від попереку до шиї та назад. Натисніть великими пальцями на точку і зробіть кілька невеликих обертань.

Для кращого ефекту та глибокого масажу можна користуватись спеціальними засобами, мануальними масажерами для тригерних точок. Це допоможе також зберегти пальці, які від таких процедур піддаються значному навантаженню та втомлюються.

3. Глибоке точкове випалювання

Для цієї техніки слід зібрати пальці в кулак і кісточками зігнутих пальців натискати на точки. Це збільшить тиск та вплив. Однак як і в попередньому випадку тут також можна використовувати спеціальні ручні масажери для точкового масажу. Робіть таке вичавлювання від хребта навскіс вгору і в сторону. Пересувайтесь від поясниці до шиї і назад.

4. Посилений точковий масаж

Для посиленого точкового впливу можна використовувати зігнутий вказівний палець. Робимо натиск вздовж масажних ліній кісточкою зігнутого вказівного пальця або спеціального масажера. Плавно натискайте на точку і затримуйтесь там 2-3 секунди.

5. Натиск на точки із зрушенням

З цим прийомом також працюємо уздовж масажних ліній хребта. Великими пальцями або за допомогою ручного масажера для точкового масажу плавно натискайте на точки і трохи посуньте м’язи вгору.