Для декого може здатись, що масаж стоп це щось зовсім не обов’язкове чи навіть зайве. Однак стопи, як і наша шия чи спина теж перебувають у напрузі. Це призводить до втоми та дискомфорту. Крім того там знаходяться численні нервові закінчення. У східній медицині, вірять, що масаж певної ділянки на стопі впливає на стан на відповідних органів.
Тому масаж стоп є дуже ефективним способом профілактики та знімає напругу у ногах. Можете самі у цьому переконатись. Оскільки масаж на стопах можете зробити собі самі.
Однак, звісно, краще, щоб масаж зробив хтось інший, це дає змогу максимально розслабитись і відчути справжнє полегшення та приплив енергії.
Також масаж ніг – один із найкращих способів побалувати когось особливого та допомогти йому розслабитися після важкого дня. Якщо ви ніколи раніше не робили масаж ніг, ви, можливо, не знаєте, з чого почати. Однак хвилюватись не – зробити хороший масаж ніг не складно, коли ви знаєте, на яких частинах ніг зосередитись і скільки зусиль прикласти. Є також кілька простих речей, які ви можете зробити, щоб створити надзвичайно розслаблюючу атмосферу, щоб масаж ніг був ще дивовижнішим.
Які ділянки стопи слід масажувати
1. Помасажуйте великими альцями верхню частину стопи
- Рухайтесь вгору-вниз по нозі два-три рази.При цьому тримайте стопу близько до грудної клітини, а тіло нахиляєйте до неї. Це допоможе вам надавати потрібну силу тиску.
- Використовуйте силу ваги тіла, а не м’язи великих пальців. Використання лише м’язів великих пальців може призвести до швидкої втоми чи навіть травмування.
2. Масажуйте склепіння стопи
Великими пальцями легко натискайте на серединну лінію стопи. Робіть колові рухи пальцями: одним за годинниковою стрілкою, іншим проти годинникової стрілки. Робіть це мінімум 30 секунд
- Покладіть великі пальці на протилежні кінці стопи і посуньте їх один до одного.Робіть це щонайменше від трьох до п’яти разів, рухаючись вгору і вниз по ногах.
- Масажуйте під невеликим тиском.Легкі, м’які дотики можуть лоскотати більшість людей і відволікати від масажу.
- Якщо у людини є болючі місця на ногах, не слід сильно тиснути на них.
3. Розітріть п’яти
Переміщайте великі пальці вверх-вниз по ахіломому сухожиллю, яке проходить від п’яти і щиколотки до литкового м’яза. Круговими рухами розтирайте п’яту великими пальцями.
- Підніміть ногу однією рукою, щоб мати доступ до п’яти.
- Шкіра на цій ділянці, як правило, суха або тверда, тому ви можете нанести на руки масажне масло або лосьйон, щоб зменшити тертя.
4. Стисніть і потягніть кожен палець ноги
Однією рукою притримуйте ногу за стопу, а іншою рукою, за допомогою вказівного та великого пальця візьміть великий палець на нозі пацієнта. Стисніть його і невеликими коливальними рухами в сторони повільно потягніть. Повторіть це з іншими пальцями.
- Не потрібно смикати за пальці, оскільки це може призвести до неприємного відчуття. Натомість просто обертайте, тягніть і злегка стискайте кожен палець ноги, застосовуючи рівномірний тиск.
5.Зосереджуйтесь по черзі на кожній нозі
Масажуйте спочатку одну ногу, а іншу лишіть розслабленою на масажному столі. Повторіть масажні рухи для кожної стопи, щоб однаково їх розслабити.
Глибокий масаж щиколоток та підошви.
Знайдіть порожнисту область під щиколоткою. Великим та вказівними пальцями стисніть її на 2-3 секунди та відпустіть. Повторіть ці рухи декілька разів. Потім великими пальцями зробіть колові рухи навколо щиколотки, надаючи при цьому незначного рівномірного тиску.
Якщо у людини якій ви робите масаж щиколотки надто жорсткі або болять, візьміть ногу у нижній частині однією рукою, а іншою рукою візьміть за носок. Повільно обертайте стопу декілька разів за годинниковою стрілкою та декілька разів проти годинникової стрілки.
Використовуйте кулак для масажу підошви
Для більш глибокого масажу ви можете використати свій кулак. Для цього однією рукою підтримуйте ногу, а кулаком іншої руки обережно натискайте на підошву. Рухайте кулаком об підошву круговими рухами, ніби замішуєте тісто. Просувайтесь вгору та вниз по підошві. Потім кісточками пальців зігнутого кулака розтирайте підошву, уникаючи сильного тиску.
Одним із способів лікування у східній медицині є рефлексотерапія- це цілеспрямована техніка тиску, як правило, спрямована на певні зони на руках і ногах. Вона заснована на твердженні, що на тілі є зони, які пов’язані з усіма внутрішніми органами тіла. Це спосіб, завдяки якому ваше тіло може виробляти і вивільняти свою власну енергію. Вплив на певні ділянки вашого тіла допоможуть поліпшити роботу відповідних органів.
Рефлексотерапія вводить тіло в стан гомеостазу (природний стан балансу), в якому знімається напруга і поліпшується циркуляція. Якщо коротко, то від правильного масажу стоп ви не просто розслабитеся, але і поліпшите увагу, зір, роботу травної системи і т.д. Головне знати, куди натискати.
Переваги рефлексотерапії:
- покращує роботу імунної системи;
- заохочує тіло зцілювати поточні і минулі порушення;
- знімає біль;
- полегшує наслідки стресу;
- покращує циркуляцію всередині тіла;
- покращує нервову стимуляцію;
- очищає організм від токсинів;
- покращує функціонування організму;
- покращує зв’язок між вашим тілом і свідомістю.
За допомогою рефлексотерапії можна мінімізувати фізичні симптоми таких проблем, як:
- розлади травної системи;
- болю в спині і шиї;
- високий кровяний тиск;
- низький рівень енергії;
- алергії;
- діабет.
Ви можете впливати на організм та конкретні внутрішні органи через масаж певних ділянок стопи. Для цього великими та вказівними пальцями робіть рівномірний тиск на ті ділянки стопи, які допоможуть вирішити конкретну проблему. Наприклад:
- П’яти і пальці ніг, якщо у них болить голова або сечовипускання.
- Центр підошви ніг, якщо болить голова та безсоння..
- Мізинець на носі правої або лівої ноги для вирішення проблем із спиною.
- Тильною стороною долоні злегка постукайте по цих ділянках, щоб стимулювати їх. Ви також можете їх розтерти великими пальцями.
- Не чиніть занадто сильний тиск на ці ділянки, оскільки вони можуть бути чутливими. Почніть легко і повільно..
Створіть розслабляючу атмосферу
- Змочіть ноги пацієнта у гарячій воді. Налийте води у підходящу ємкість гврячої води, додайте туди морської солі та декілька крапель ефірних масел, таких як лаванда, чайне дерево або м’ята перцевої, для приємного запаху. Змочуйте ноги напотязі 5 хв.
- Використовуйте масажне масло або лосьйон. Використання масажної олії або лосьону для рук, допоможе запобігти потертостям та подразненям шкіри.
Використовуйте масажне масло або лосьйон виготовлених з натуральних інгридієнтів, які заспокоюють шкіру. Наприклад масло какао, кокосова олія,олія чайного дерева та евкаліпт.
- Створіть приємне та тихе середовище для масажу. Створіть обстановку, яка розслабить людину. Без зайвих гучних шумів та яскравого освтлення. Можете запалити ароматизовані свічки, чи включити спокійну фонову музику.