Екстензори – розгиначі шиї і причина їх дисфункції.
Зона спини в районі грудного відділу хребта являється тим місцем, на яке потрібно звертати особливу увагу, не тільки масажистам при роботі з клієнтом, а й всім, хто відчуває дискомфорт чи біль у спині та шиї і хоче уникнути ускладнень зі здоров’ям.
Справа в тому, що саме в цій зоні кріпляться довгі м’язи шиї, та довгі м’язи голови – розгиначі, так звані екстензори. Вони забезпечують відведення голови назад.
Дуже часто сьогодні з ними виникає проблема, оскільки положення нашої голови зазвичай нахилене вперед і шию ми теж тримаємо довший час зігнутою, коли дивимось на клавіатуру, монітор комп’ютера чи телефону, читаємо книги і т.д. І саме ці м’язи, які повинні відводити нашу голову назад, як правило знаходяться у перерозтягненому стані.
Проблема пов’язана не тільки з нашою неправильною осанкою, а й тим, що середина грудної клітки а саме 5,7,8 хребці, відповідно до китайської народної медицини відповідають за наш психоемоційний стан. Якщо проаналізувати наш психоемоційний стан, то за останній час, то в більшості він м`яко кажучи не найкращий. Стреси, пов’язані із пандемією, економікою, невпевненістю у майбутньому і тому подібне – дуже негативно впливають на стан грудного відділу хребта.
Чому ця область спини настільки важлива? Річ у тім, що довгі м’язи шиї і довгі м’язи голови відповідають за фіксацію шийного відділу хребта. Одним кінцем вони кріпляться до середини грудного відділу хребта, іншим кінцем до середини шийного відділу хребта.
Шийний відділ хребта на відміну від поперекового відділу – це найменш стабільна і найбільш рухома частина нашого хребта. Якщо головне завдання попереку – це утримувати наш корпус у стабільному та рівному положені, і витримувати навантаження, яке припадає на наш організм (наприклад носіння важких предметів). То завданням шийного відділу хребта – є забезпечення максимальної рухомості та мобільності нашої шиї та голови. Це відповідно впливає на стійкість цієї частини хребта і робить її вразливою при зайвому навантажені, напрузі чи неправильній осанці.
Стійкість і пружність шийного відділу хребта забезпечується, якраз, довгими екстензорами шиї та голови, які стабілізують середні шийні хребці навколо грудного відділу хребта. Якщо ці м’язи з якихось причин працюють неправильно, то середина шийного відділу хребта, починає катастрофічно страждати.
Яким чином проявляється це страждання? Навантаження, яке повинні брати на себе довгі м’язи шиї та голови (довгі екстензори), переходить до менших і слабших м’язів, які прив’язують кожен конкретний хребець один до одного. Через то, що ці малі м’язи перебувають у постійній напрузі, вони збільшуються в розмірі, що може призвести до защемлення нервів.
Як визначити чи є проблема із довгими м’язами голови та шиї конкретно у вас?
Для цього не потрібно детального обстеження, а достатньо однієї вправи. Підійдіть до рівної стіни, або дверей. Станьте п’ятками впритул до неї, і якщо ваша голова відразу не торкнеться стіни, то це означає, що у вас є дисфункція довгих м’язів шиї та голови.
Як правило, дисфункція довгих екстензорів, полягає у тому, що вони втрачають здатність відводити шию назад через сильне розтягнення. Таким чином, щоб утримувати голову рівно активно задіюється трапецієвидний м’яз. В результаті цього навантаження порушується кровопостачання до мозку, і може навіть утворитись горб. Однак це ще не все – найголовніша проблема в результаті порушення функції довгих м’язів шиї та голови є неврологічні розлади. Більшість неврологічних проблем, які зв’язані з руками (тремтіння, оніміння, спазми) пов’язані із порушеннями у шийному відділі хребта.
Як за допомогою самомасажу покращити функціонування довгих екстензорів шиї і позбутись болі в районі спини та шиї?
У вирішені проблеми з довгими м’язами шиї та голови може допомогти масаж, однак все залежить від ступеня важкості стану. Якщо просто це дисфункція, то проблему повністю можна усунути за допомогою масажу. Якщо це вже захворування і проблема запущена
Для усунення цієї проблеми потрібно розмасувати ці діляки м’язів які кріпляться безпосередньо до грудного відділу хребта. Це можна зробити самостійно за допомогою вправи з тенісним чи масажним м’ячем. Для цього слід підійти до стіни, помістити м’яч між хребтом і лопаткою, спертись до стіни і шукати болючі точки в цьому районі. Коли знайшли больову точку потрібно з помірним навантаженням натискати на неї незначним коливанням м’яча 3-5 хв. Цю вправу слід повторювати 3 4 рази на тиждень.
Наступним етапом, буде тренування цих м’язів. Після цього як ми зняли спазм м’язів за допомогою масажу, потрібно привчити їх до нового рівня навантаження. Тобто слідкувати за положенням нашої голови (наприклад коли дивимось на екран мобільного телефону чи читаємо книгу). Якщо тривалий час тримати голову в нахиленому вперед положенні то довгі м’язи шиї перерозтягуються і привикають до такого стану. В результаті виникає дискомфорт і біль середній частині грудного відділу хребта. А відповідно до китайської медицини та рефлексотерапії ці точки впливають на наш психоемоційний стан.