Продовжуємо розповідати про корисні властивості масажу та його вплив на фізичний та психоемоційний стан організму.

Дослідники з UCLA (Університет Каліфорнії, Лос-Анджелес) провели дослідження, яке показало зв’язок між масажем і змінами в поведінці. Ці зміни проявляються у сильнішому відчутті зв’язку та легшому міжособистісному спілкуванні між людьми.

Це тому, що масаж підвищує рівень окситоцину, який називають гормоном впевненості. Досі окситоцин в основному асоціювався з материнством, оскільки він регулює процеси, що відбуваються у вагітній жінці, але в ході досліджень виявилося, що він також має велике значення у створенні міжособистісних стосунків. Те, що цей нейропептид відіграє важливу роль у соціальному житті, підтвердили також ізраїльські вчені з Хайфського університету.

Професор Томас Баумгартнер з Цюріхського університету довів, що цей гормон послаблює негативний вплив неприємного минулого досвіду на мозок. На його думку, окситоцин усуває страх перед повторним негативним досвідом і тим самим робить людину здатною знову довіряти.

Дослідження також показали, що окситоцин знижує артеріальний тиск і рівень гормону стресу кортизолу. Ці реакції більш виражені у жінок, оскільки окситоцин взаємодіє з жіночими гормонами, а у чоловіків він пригнічується тестостероном.

Все свідчить про те, що дотик в масажі в поєднанні з позитивною взаємодією з пацієнтом, яка проявляється в емпатії, а також гормональна реакція, яка виникає під час масажу, позитивно впливає на наш психофізичний стан.