Як працює кінезіологія?
Кинезиология – наука про рух людини, наукова і практична дисципліна, що вивчає м’язовий рух у всіх його проявах.
Сучасний науковий напрямок медицини «Прикладна кінезіологія» дає можливість розглядати наше тіло, як єдине ціле. М’язи рефлекторно пов’язані з усіма внутрішніми органами, нервовою та ендокринною системами, з обмінними процесами та енергетичним балансом нашого організму. Основним діагностичним методом Прикладної кінезіології є м’язове тестування (оцінка сили та тонусу скелетних м’язів). Виявлення змін тонусу м’язів дає можливість знайти причини порушень, захворювань, підібрати правильну схему лікування, проконтролювати процес відновлення організму. Це і пояснює високу ефективність «Прикладної кінезіології».
І сьогодні ми поговоримо про кінезіологічний тест. Як працює кінезіологія, що таке міотатичний рефлекс, навіщо потрібен кінезіологічнй тест і як виявити першопричину хвороби людини простим кінезіологічним тестом. Про все це читайте нижче.
Отже чому кінезіологічне тестування важливе і чому про це варто знати?
По-перше: кінезіологічний тест допомагає дослідити міотатичний рефлекс – локальний механізм зворотного зв’язку під час раптового навантаження без участі свідомості. міотатичний рефлекс, також відомий як “рефлекс розтягування” або “рефлекс кісткового сухожилля”, – це неврологічне явище, під час якого м’яз або група м’язів скорочується у відповідь на раптове та різке розтягнення його сухожилля прикріплення до кістки.
Це автоматична та мимовільна реакція, інтегрована на рівні спинного мозку, тобто особа не має контролю над реакцією, яка з’являється, коли присутній відповідний стимул.
Наприклад, коли ви берете стакан води в руку, ваша рука сама визначає силу, з якою потрібно взяти стакан, щоб його не зламати, і з якою силою тримати, щоб стакан не випав. Це рішення з якою силою тримати стакан приймається безпосередньо в руці. Щоб у вашій руці ізолоьовано могли відбуватись такі важливі процеси без участі центральної нервової системи відповідає міотатичний рефлекс.
Давайте детальніше розберемось у головному принципі міотатичного рефлексу. Коли ми швидко і різко розтягуємо м’язове волокно, у відповідь на це м’язове волокно повинно рефлекторно скоротитись. Яке це має відношення до нашого стакану води?
Коли ми беремо стакан з водою, ми не знаємо яку він має вагу, тому м’яз отримує сигнал, що потрібно тримати руку у відповідному положенні. Відповідно, якщо виявляється, що стакан легший, м’яз послаблює напругу. І навпаки, якщо виявиться, що стакан важчий, то м’яз нпружиться більше.
На цьому процесі побудована велика кількість того, що з вами відбувається. То, як ви ходите, дихаєте, рухаєтесь, стоїте.
У тілі людини для кожного напрямку є відповідний м’яз, який не дає нам впасти в ту чи іншу сторону. Наприклад, великий сідничний м’яз, при нахилі тіла вперед, розтягується і відповідно більше напружується, щоб не дати тілу впасти. Те ж саме відбувається по боках та спереді.
При чому тут кінезіологія і кінезіологічний тест? Справа в тому, що як зазначалось вище, кінезіологічний тест – це процедура, за допомогою якої ви можете виміряти кожний конкретний м’яз на наявність міотатичного рефлексу та його вираження. Іншими словами чи здатне ваше тіло відповідно реагувати на вплив навколишнього середовища. Якщо ваше тіло здатне адекватно реагувати на зміни навколишнього середовища, то воно буде менш вразливим до зміни умов і до впливу різних факторів.
У випадку відсутності або погано вираженого міотатичного рефлексу, м‘язи можуть травмуватись, викривлятись постава, що в результаті буде приводити до багатьох захворювань.
Уявіть, що да вас прийшов пацієнт із скаргою на біль у попереку. Типовий терапевт буде діяти за протоколом, тобто скаже робити одне, друге, третє. Зазвичай такий підхід працює близько у 60% випадків, тому що він лікує конкретні проблеми. А 40% людей, які звернулись по допомогу, мають завсім інші проблеми і причини того, що з попереком щось не гаразд. Єдиний спосіб розібратись у тому, які це інші причини це діагностування, зокрема і за допомогою кінезіологічного тестуваня. Як наслідок, нам не потрібно чекати декілька сеансів, щоб зрозуміти в чому причина болі чи дискомфорту.
Таким чином за допомогою кінезіологічного тесту можна зясувати істину проблему та причину болю чи дискомформу. Чи це проблема пов’язана із порушенням структурно-функціональної системи, чи опорно-рухового апарату, чи з емоційним станом, чи з внутрішніми органами.
Як правило масажисти працюють з пацієнтами яким уже поставлений діагноз лікарем і рекомендований масаж. Однак не зайвим для масажиста буде уміння самому дослідити і діагностувати пацієнта. Одним із способів діагностики є також кінезіологічне тестування, яке слід робити разом з оглядом, опитуванням, прощупуванням, простукуванням тощо.
Також за допомогою кінезіологічного тестування масажист може перевірити результат своєї роботи.
Таким чином кінезіологія для масажиста є свого роду навігатором, який дозволяє визначити кінцеву ціль і при цьому постійно звіряти правильність своїх дій та перевіряти проміжні результати.