Масаж медом слід розглядати як додаткову методику сполучно-тканинного масажу. Він заснований на взаємодії шкіри і біологічно активних речовин, що містяться в меді, включаючи рефлекторний механізми дії масажу на організм людини.
За реакції шкірних зон проводиться ймовірна діагностика стану здоров’я і стану внутрішніх органів через взаємопов’язані рефлекторні механізми. Медовий масаж не є зовсім приємною процедурою, а в деяких осіб навіть являється болючим. Проводити його слід, не частіше одного, двох разів на тиждень з інтервалом 2-3 дні. Можна поєднювати його з такими методиками масажу як: класичний, антицелюлітний, лімфодренажний ,спортивний та ін. в режимі чергування.
Перш ніж приступати до медового масажу, слід з’ясувати, чи немає у пацієнта алергії на мед. Якщо виясниться ,що у вашого клієнта наявна алергія на мед то в таких випад-ках масаж є протипоказани
Техніка проведення медового масажу
Суть методу полягає у використанні меду як речовини, що володіє властивостями клею. На масажуючу ділянку накладають рівномірно невелику кількість меду, приблизно одна чайна або столова ложка, наприклад на спину, ногу і т.д . Потім масажист кладе долонну поверхню кисті на цю ділянку і «відклеює» долоню, піднімаючи руки одночасно або по черзі. Спочатку це вдається легко, потім зростає сила натягу, і шкірний шар з нанесеним медом неначе прилипає до долоні масажиста.
Масаж триває до тих пір, поки шкіра перестане приклеюватися і весь мед збереться на долонях масажиста або до моменту виступу на шкірі червонуватих плям, так званих петихій, що свідчать про слабкість капілярів і вихід з них застійної крові або надмірний і тривалий вплив масажних рухів .
Тривалість масажу залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і якості меду. Практика показує, що масаж триває від 30 хв. до 1 години окремих частин тіла та всього тіла-1,5-2год., що може спровокувати зворотній вплив зі сторони ЦНС, тому якщо є бажання клієнта отримати масаж медом на все тіло ,то краще його робити розділяючи на окремі частини тіла в один день і на інший день інші частини тіла.
Закінчують процедуру вологими обтираннями масажованої ділянки, а ще краще залишки меду з відмерлими клітинами шкіри слід змити під душем .
Корисні властивості масажу медом
Медовий масаж є ефективним засобом підтримки організму в умовах всіляких перевантажень і стресів,
- знімає втому і наповнює легкістю, свіжістю все тіло,
- сприяє профілактиці розумового і фізичного перевтоми, порушень сну, психосоматичних захворювань, остеохондрозу, захворювань вегетативної та переферичної нервової системи
- поращує роботу внутрішніх органів, особливо органів дихальної системи внаслідок залишкових явищ після пневмоній та бронхітів, артрозів суглобів кінцівок.
- Медовий масаж також використовуєтья в антицелюлітній програмі з ціллю покращення, крово- та лімфообігу та в косметологічній практиці з метою покращення загального стану шкіри, покращуючи роботи потових та сальних залоз та надаючи їй еластичності ,пружності ,тонусу і оксамитового вигляду.
Щоб отримати практичні навики та більш детальну інформацію по методиці медового масажу, запрошуємо Вас у нашу школу на одноденний курс навчання! Курс медового навчання