Масажна терапія чудовий засіб не тільки щоб зняти біль та напругу у м’язах, а й покращити психоемоційний стан.  Стрес може спричинити безліч проблем зі здоров’ям, і коли люди усвідомлюють небезпеку стресу, вони часто звертаються до масажної терапії. Нижче опишемо п’ять технік самомасажу, які ви зможете робити вдома, щоб покращити свій фізичний та емоційний стан.

Масажна терапія: прості техніки самомасажу

Що робити, якщо у вас немає часу на професійний масаж, але ви все одно хочете розслабити м’язи та зняти стрес? Ваше тіло накопичує напругу протягом дня, тож до повернення додому у вас може з’явитися емоційна та фізична напруга. На щастя, є кілька простих методів масажної терапії, які ви можете навчитися, а потім використовувати на собі, коли у вас немає часу йти до ліцензованого масажиста.

1. Масаж рук

іфьщ

Ви використовуєте руки майже для всього. Тим не менш, ви можете навіть не знати, що вони сповнені напруги, поки вии не почнети їх масажувати. Ось як це зробити:

  • Розігрів. Складіть долоні разом і розітріть до відчуття темла.

  • Покладіть одну руку в іншу. Великим пальцем у центр долоні другої руки, а інші пальці на тильній стороні кисті.

  • Почніть робити масаж великим пальцем круговими рухами, працюючи від центру назовні до пальців.

  • Промасовуйте кожен суглоб використовуючи пальці на тильній стороні вашої руки, а також великий палець.

  • Завершіть, обережно потягнувши кожен палець від основи вашої руки до кінчика пальця.

2. Масаж голови

Приємно, коли класичний масаж голови робить для вас професійний масажист. Але цілком можливо зробити це самостійно, і ефект від нього буде чудовий! Ось як:

  • Покладіть обидві руки на голову, пальцями легко натискаючи на череп.

  • Розімніть пальцями м’язи на тім’яні та лобі. Почніть з верхньої частини голови та поступово рухайтеся вниз до лоба. Робіть це легко, не натискайте занадто сильно.

  • Загніть пальці рук та почніть масажувати м’язи на затилку. Рухайтеся від верху вниз і дотримуйтеся центральної лінії голови.

  • Продовжуйте до розслаблення. Потім ви можете перейти до масажу шкіри голови, Для цього робіть кругові рухи пальцями по волоссю.

Мало кому відомо, що кістки нашого черепа рухомі. Вони можуть частково зміщатись одна відносно одної. Це часто викликає головну біль, погане самопочуття і відчуття втоми. Простими рухами на стиснення черепа ви можете покращити своє самопочуття та зняти головний біль.

Для цього покладіть одну руку на чоло пальцями верх а іншу на потильцю. І повільно стискайте череп. Затримайтесь на декілька секунд і послаблюйте тиск. Повторіть цю вправу декілька разів. Цю вправу можете повторити стискаючи череп по боках та по діагоналі.

3. Зняття стресу з очей

Довга робота за комп’ютером, недостатнє освітлення та нездоровий спосіб життя можуть призвести до втоми та стресу в очах. Ось декілька способів, які можуть допомогти зняти напругу та стрес з очей за допомогою масажу та вправ:

Напевно вам відомий масаж скронь. Спробуйте цей метод для зняття втоми з очей. Для цього:

  • Почніть з розміщення великими пальцями над внутрішніми куточками очей, між очима та бровами (вище перенісся).

  • Масажувати круговими рухами і рухайтеся до зовнішніх куточків очей.

  • Масажуйте вниз і навколо кутів, обережно проводячи пальцями під очницею (під оком).

  • Закінчіть біля перенісся.

Також корисними будуть вправи очей.

  • колові оберти рчних яблук

  • прчерговий рух очей вниз, вверх, вправо, вліво та по діагоналі.

  • Лягти або зручно сісти поставивши голову на спинку клісла чи дивана. Закрити очі долонями так щоб кінчики вій ледь торкались долонь. Розслбитись і побути в такому положені 1 – 2 хв. Повторити цю враву 2-3 рази

4. Масаж масажним м’ячем

Самомасаж масажним м’ячем може бути ефективним способом зняття напруги та болю в м’язах. Ось кілька кроків, які допоможуть вам правильно виконувати самомасаж масажним м’ячем:

  1. Підготуйте масажний м’яч. Масажні м’ячі бувають різних розмірів та жорсткості, тому важливо вибрати той, який найбільше підходить для вашої потреби. Якщо немає масажного м’яча можна використати тенісний м’яч, бейсбольний м’яч або будь-який інший крутий, твердий м’яч.

  2. Знайдіть точки напруги. Для цього потрібно розслабити м’язи та обмежитися на зоні, яка викликає біль або напругу. Це можуть бути різні м’язові групи, такі як шия, спина, ноги або руки.

  3. Почніть масаж. Натисніть м’яч на зону напруги та обертайте його навколо цієї зони. Потім змінюйте напрямок руху м’яча, щоб м’язи з різних сторін отримували масаж.

  4. Регулюйте натиск. Якщо м’яч дуже твердий, спочатку розслабте м’язи, а потім почніть масаж з легким тиском. Потім, якщо потрібно, збільшуйте тиск, але не дуже сильно, щоб не завдати болі.

  5. Повторюйте масаж. Повторюйте масаж кожної зони напруги протягом 1-2 хвилин. Якщо відчуваєте біль або дискомфорт, зменшіть тиск або перервіть масаж.

5. Мануальним масажером.

Зробити самомасаж спини та інших частин тіла за допомогою спеціального мануального масажера, Існує багато різновидів подібних масажерів круків, але принцип роботи з ними один – це вплив на болючі тригерні точки.