Професія масажиста не відноситься до небезпечних. Однак вона пов’язана із тривалим та інтенсивним навантаженням на опорно-руховий апарат. Через це спина, ноги та руки постійно перебувають під ризиком травмування та розвитку різних патологій. Тому під час навчання масажистів потрібно приділяти достатньо уваги цій темі, щоб попередити такі ризики.
У цьому і полягає хороша новина, що якщо ви на початку своєї діяльності навчитесь правильному способу розташування та використання свого тіла, особливо рук та ніг то зможете уникнути негативних наслідків і будете мати здорову та тривалу кар’єру.
У цій статті ми розглянемо основні помилки, які допускають масажисти-початківці працюючи з клієнтами і покажемо як правильно використовувати своє тіло для ефективної роботи, і при цьому не завдаючи шкоди власному здоров’ю.
Механіка тіла
- Використовуйте правильну механіку тіла. Це допоможе не тільки запобігти травмам, а й краще контролювати силу тиску, чутливість та потужність дотику. Хороша механіка тіла вимагає міцного зв’язку із землею, через стопи ноги та тулуб.
- Направляйте свій корпус у напрямку вашої роботи. Намагайтеся тримати живіт і грудну клітку в цьому напряму в якому ви працюєте. Уникайте скручування хребта. Уявіть, що вам до живота прикріпили ліхтарик, який повинен освітлювати ту ділянку де ви працюєте.
- Не згинайтесь. Ніколи не нахиляйте спину, щоб здійснити рух. Для цього висота масажної кушетки повинна бути оптимально для вас відрегульована. Замість нахилятися змініть позицію, підійдіть ближче, або в разі необхідності використовуйте додаткові опори (паприклад табуретку, щоб на неї впертись коліном)
4. Використовуйте вагу власного тіла. Для глибокого розминання м’язів, та більш потужного натиску використовуйте вагу свого тіла, а не силу м’язів.
Робоча позиція
- Виберіть правильну позицію. Використання масажних позицій повинно нагадувати динамічний танцець, що дозволяє переходити з однієї позиції в іншу, залежно від того, яку техніку ви використовуєте.
- Використовуйте можливість для переміщення. Старайтесь не затримуватись на довго у статичному положені, більше рухайтесь. Можете ввімкнути улюблені музику, для того щоб отримати максимальне задоволення від роботи.
Технічні прийоми
- Розширяйте арсенал прийомів та технік. Володіння великим арсеналом різних прийомів, не тільки є ефективнішим для ваших клієнтів, а й допоможе вам. Чергування різних технік і прийомів запобігає їх частому повторенню і навантаженню одних і тих самих м’язів
- Уникайте шкідливого навантаження. Пам’ятайте, що є прийоми, які особливо виснажують ваш організм і призводять до травмування. Тому їх слід уникати, або використовувати рідко. Наприклад:
- Петрисаж (розминання) – масажна дія, що передбачає розминання поверхні тіла фалангами середнього та безіменного пальців. Це дуже напружує пальці, руки та передпліччя. Існує багато інших способів досягнути цього ж ефекту.
- Використання великого пальця – дуже поширеним явищем є застосування великого пальця при виконанні масажних прийомів. Надмірне його використання призводить до травмування і розвитку патології. Пам’ятайте, що великий палець – це найцінніший ваш інструмент. Використовуйте його лише в крайній необхідності (10% часу впродовж сеансу).
- Витяг з відхиленими зап’ястями – деякі масажисти навчились масувати кінцівки руками, поверненими в середину, щоб сформувати форму тіла. Однак це шкідливо для суглобів. Старайтеся робити витяги тримаючи зап’ястя прямо в напрямку руху.
- Розташування щодо клієнта – часто масажисти при масажі спини виконують прийоми у сторону голови клієнта, знаходячись завжди з правої чи лівої сторони масажного столу. Це призводить до непотрібного скручування та напруження спини. Інколи краще виконувати прийоми з „голови масажного столу”
Дихання
- Слідкуйте за диханням. Дихання має бути глибоким та рівним. Якщо розмова збиває вам дихання, краще робити масаж мовчки. Старайтеся дихати животом. Вдих носом видих ротом.
- Правильне дихання – це чудовий інструмент, який допоможе вам заспокоїтись, заземлитися та поглибити свій намір і тиск під час роботи. Увійдіть у звичку регулярно перевіряти дихання та тіло під час лікування; ви виявите, що в моменти стресу ви будете схильні затримувати дихання і напружувати все своє тіло.
- Використовуйте дихання для фокусування. Коли ви відчуваєте занепокоєння або нервозність, зробіть кілька глибоких вдихів в живіт – це заспокоїть вас і сповільнить
Прислухайтеся до свого тіла
- Навчіться відчувати власне тіло. Під час процедури використовуйте дихання, щоб регулярно перевіряти своє тіло. Скануйте себе з голови до ніг, щоб відчути, чи є десь напруга, біль чи втома. Якщо вам боляче, змініть те, що ви робите! Також слухайте своє тіло між процедурами. Якщо після робочого дня ви відчуваєте втому, біль або дратівливість, вам потрібно щось змінити в тому, що ви робите, – менше масажу в день або більше розривів між процедурами.
- Використовуйте принципи «менше – це більше». Пам’ятайте, що найкращі методи лікування – це не ті, у яких використовується найбільше техніки, найглибший тиск чи різноманітні удари. Вашою метою завжди має бути досягнення результату, якого бажає клієнт найбільше. Ваша прихована зброя – Елегантний та енергоефективний масаж. Одна продумана, ретельна, зосереджений дія, виконана за допомогою прислуховування, є ефективнішою, ніж десять поспішних!