Проходить черговий тиждень карантину. Ми всі змушені більшість часу перебувати в домівках. Хтось у вимушених відпустках, а хтось працює з дому. Так чи інакше, але наш звичний життєвий ритм зазнає змін.
Вільного часу в нас стало більше, тому пропонуємо використати його для вироблення звички до регулярних фізичних вправ.
Як кажуть у народі, рух – це життя. Адже саме від рухової активності залежить наш імунітет.
В організмі людини є така цікава система, яка називається лімфатична. Ця система в умовах карантину, потребує особливої уваги, адже для її нормального функціонування потрібна достатня рухова активність.
Чому ця система зараз для нашого організму така важлива? Лімфа за своєю структурою схожа на плазму крові, та містить у своєму складі багато видів лімфоцитів та мікрофагів. Ці білі кров’яні тільця беруть участь у хімічному поглинанні чужорідних мікроорганізмів. А отже її функція імунно-захисна. Ця функція реалізується за умови, що лімфа рухається. А потік лімфи забезпечується скороченням навколосудинних м’язів. На відмінну від кровоносних судин лімфатичні судини не мають серця, тому їхнім насосом більшою мірою є скорочення м’язів та діафрагми.
Отже, для того, щоб покращити метаболізм та заставити працювати лімфатичну систему ми повинні рухатись! То ж маємо зараз нагоду займатись руховою активністю дома. Це можуть бути вправи з фітнесу або йоги. Які і допоможуть покращити ваш загальний стан. До речі, доведено, що фізичні вправи позитивно впливають також і на нервову систему, яка в теперішній невизначеності теж перебуває під напругою.
Що слід пам’ятати виконуючи вправи дома?
- Провітрюйте приміщення в якому займаєтесь.
- Не перевантажуйте організм.
- Добре спіть, не менше 8 год.
- Збалансоване харчування з високим вмістом білкової їжі та клітковини.
Також пам’ятайте, відновлення організму після фізичного навантаження – складний фізіологічний процес повернення фізичних параметрів організму до норми, а також підвищення його адаптаційних можливостей після виконаної роботи. Тому правильний відпочинок після тренувань не менш важливий за самі фізичні навантаження.