В наш час нетрадиційна медицина і масаж набирають все більшої популярності. Особливо це стосується цих методів лікування і масажу, які перевірені часом і підтвердили свою ефективність у лікуванні і профілактиці різних недуг.
І для цього, не обов`язково звертатись за допомогою до професійних масажистів, адже сучасний ринок пропонує широкий вибір різноманітних засобів і масажерів для використання в домашніх умовах. Залишається лише вибрати той, який дійсно зможе допомогти у конкретному випадку і правильно його використовувати.
Далі мова піде про один з таких масажний дивайсів, як акупунктурний килимок. На просторах колишнього Радянського Союзу, поширена назва Аплікатор Кузнєцова, який є різновидом такого килимка, з деякими відмінностями.
В чому особливість акупунктурних килимків і чим зумовлена їх популярність?
Акупунктурні килимки впливають на організм людини за тим самим принципом, що й голкотерапія.
Ще понад 3000 років тому, лікарі в давньому Китаї зробили важливе для людства відкриття. На тілі людини, знаходяться точки, стимулюючи які, можна впливати на різні органи і системи організму. Так появилась голкорефлексотерапія, яка добре себе зарекомендувала при лікуванні багатьох захворювань. А у 80-х роках минулого століття прихильних східної медицини І. Кузнєцов створив килимок із нашитими на ньому пластинами з шипами. Пізніше він отримав назву аплікатор Кузнєцова. Так акупунктура стала доступною широкому колу людей. А сам килимок здобував популярність через простоту використання і позитивний ефект.
Килимки зараз можна зустріти різних розмірів і форм, в залежності від зони використання. Також вони можуть відрізнятися формою шипів. Наприклад, типовий аплікатор Кузнєцова, має шипи з подвійним загостренням, що відрізняє його від інших акупунктурних килимків. Шипи в аплікаторах Кузнєцова бувають чотирьох кольорів в залежності від ступеню загострення.
Жовті килимки – з найгострішими шипами, в них також вставлені магніти для посилення впливу на організм. Сині килимки ідентичні жовтим, але без магнітів. Червоні килимки з магнітними вставками не такі гострі, що актуально для людей з чутливою шкірою. Зелені масажні килимки відрізняються більш тупими голками, тому їх в основному використовують для профілактики різних захворювань у дітей.
Принцип дії на організм
Шипи стимулюють кровообіг, чим покращують поширення кисню і корисних речовин по організму. Завдяки рефлексорній дії позбавляє больових відчуттів.
Завдяки подразненню нервових закінчень, активізується нервова система і дає сигнал на задіяння прихованих резервів організму, запускаються процеси самовідновлення.
Користь від використання акупунктурного килимка:
- розслабляє м’язи,
- надає знеболюючий ефект,
- позитивно впливає на нервову систему,
- прискорює кровообіг і обмінні процеси,
- покращує стан шкірних покривів,
- знімає головний біль.
Найчастіше його застосовують при виникненні проблем з опорно-руховим апаратом, сколіозі, радикуліті, остеохондрозі, викривленні хребта і для лікування плоскостопості. У відгуках людей, які регулярно використовують іплікатор Кузнєцова, йдеться про те, що він допомагає при хворобах ендокринної системи і дихальних органів. Однак, слід відмітити, що лікарі неоднозначно говорять про корисні ефекти від акупунктурних килимків. В більшості відмічають, що винахід Кузнєцова є ефективним в якості одного з допоміжних методів відновлювальної та релаксирующей терапії
Показання та протипоказання
В основному, килимок Кузнецова використовується під час профілактики і лікування таких захворювань:
- Попереку і спини: остеохондрозу, поперекової грижі, асептичного некрозу головки стегнової кістки, різних травм і перенапруги м’язів.
- Нервової системи: неврит, радикуліті, невралгії, неврастенії, безсонні і головних болях.
- Серцево-судинної системи: гіпертонії, стенокардії, енцефалопатії. Шлунково-кишкового тракту: гастриті, запорах, панкреатиті, коліті.
- Дихальних органів: застуді, нежиті, бронхіті, ангіні, пневмонії.
У разі відсутності протипоказань, рекомендовано для комплексного лікування хвороб сечостатевої системи: нирковому коліці, сечокам’яної хвороби, циститі, гломерулонефриті. Апплікаторние килимки рекомендується використовувати: Чоловікам страждають від аденоми простати і простатиту.
Жінкам під час лікування запальних процесів статевих органів, порушення кровопостачання матки, при статевих розладах. Як жиросжигающий і антицелюлітний масаж.
Аплікатор Кузнєцова, як і інші аналогічні масажери, має ряд протипоказань.
Не рекомендується застосовувати аплікатор при наявності наступних захворювань:
- доброякісних утворень: пухлин, бородавок, папілом, родимок в тих місцях, куди прикладається масажер;
- схильності до кровотеч;
- дерматитів, в тому числі і алергічних;
- ран на шкірі; тромбофлебіту; епілепсії;
- підвищеній температурі тіла;
- легеневої та серцевої недостатності;
- злоякісних пухлинах;
- хронічний алкоголізм.
При наявності цих захворювань використання килимка заборонено. Користь і шкода застосування аплікатора Кузнєцова вагітним однозначно не доведена. Одні лікарі рекомендують для поліпшення загального стану і зняття больового синдрому зі спини, інші, навпаки, забороняють. У будь-якому випадку, перед використанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-гінекологом! Ще один нюанс – використання аплікатора при грижі хребта. В основному, це захворювання лікується виключно хірургічним шляхом, тому без дозволу лікаря використовувати килимок при грижі не рекомендується!
Інструкція із застосування
Дотримання наведених нижче правил допоможе запобігти небажаниих ефектів:
- Масаж аплікатором Кузнєцова проводиться не раніше, ніж через 1,5 години після прийому їжі.
- По закінченню процедури не рекомендується вживати їжу ще близько години.
- Попередньо приміщення, де планується проведення процедури, бажано провітрити. Повітря повинен бути обов’язково свіжим.
- Застосування аплікатора дозволяється після природного випорожнення сечового міхура і кишечника.
- Якщо процедура була спрямована на розслаблення м’язової системи, по її закінченні бажано полежати в спокої близько півгодини.
Рекомендується перед кожним застосуванням аплікатор обробляти спиртом або іншим антисептичним засобом.