Більшість молодих батьків знає про важкі, недоспані ночі, які в більшості спричинені плачем малюка. Є дуже багато причин для плачу, це і захворювання різного роду і сигнал про те що пора міняти підгузники. Це може бути і навпаки, що ваша дитинка не може довший час сходити в туалет і просто дискомфорт, але ми з вами зупинимося над однією дуже поширеною проблемою – це коліки. Давайте розберем це питання і дамо вам самі ефективні поради як запобігти і забеспечити собі здоровий сон.
Отже, коліки – напади гострого болю, що наступають швидко один за іншим! Як розпізнати чи це коліки, чи це плач який спричинений іншими факторами болю :
Характерність їхня саме в тому, що ваше немовля, таке миле і житєрадісне може спонтанно заплакати і так, що нічим його не потішиш, не забавиш і проходить раптово і ваш малюк стає спокійним і життєрадісним, ніби нічого й не було. Супроводжуються коліки гучним криком, гіперемією обличчя, вздуттям животика, блідністю носогубного трикутника, характерними рухами кінцівок. Зазвичай вони з’являються з 2–3-тижневого віку і закінчуються до 3–4 міс без будь-яких наслідків, самостійно
Чому виникають коліки?
Однозначної відповіді немає, але є головні теорії. Одна з них, є так звана, не правильна техніка годування. Коли під час годування, дитина захоплює багато повітря, якие потрапляє в кишечник з їжею і це повітря його здавлює і під час того як кишечник скорочується виникають болі- коліки.
Як запобігти?
1. Правильне годування. Важливо не перекормлювати малюка, також задуматись над зміною дитячого харчування, а якщо це грудне годування, тоді вартує мамі змінити, або врегулювати своє харчування, тож навчимо молодих метерів навичкам правильного прикладання дитини до грудей:
- Животик дитини має бути притиснутий до живота матері, його шия і тулуб — перебувати на одній лінії, необхідне правильне захоплення соска для профілактики аерофагії – підвищене заковтування повітря при прийому їжі.
- Тривалість годування становить у середньому 30 хв, оскільки в перші 15 хв дитина отримує «переднє» молоко, насичене вуглеводами, що спричиняє газоутворення, а «заднє» молоко багате жирами і містить багато лактази, ферменту, необхідного для повного розщеплення «переднього» молока.
2. Правильний температурний режим. Не перегрівати немовля, не закутувати часто прогулюватись по свіжому повітрі без надмірної турботи, страх що немовля може змерзнути може зашкодити вашій дитині, температура у приміщенні комфортна температура має сягати приблизно 20°
3. Масаж живота. При масажі уявіть, що ви наносите нічний крем на своє обличчя перед сном.. тиск і ніжність така ж сама, виконувати пушками пальців строго за годинниковою стрілкою утворюючи спіраль довкола пупка малюка. А також зміну положення тіла та викладання на животик; почергове згинання-розгинання ніжок, притискаючи їх до животика (6–8 разів)
Але якщо про все вище описане ви знаєте, то хочемо вам продемострувати і навчити ще одному ефективному способу – кінезіотейпування.
Кінезіотейпи — це еластичні клейкі стрічки, виготовлені з високоякісної бавовни та покриті гіпоалергенним шаром клею на акриловій основі. Еластичні властивості кінезіотейпів близькі до еластичності епідермісу. Бавовняна основа тейпов не порушує дихання шкіри та випаровування з її поверхні.
Фасціальна аплікація розміщується у спіральній формі навколо пупка, стимулюючи блукаючий нерв.
Для того, щоб це зробити потрібно:
- I-подібна стрічка (тейп) розрізати на довжину десяти кубіків і поділити
по довжині на чотири смужки. Лише одна з чотирьох смужок необхідна для накладання. - Якщо розглядати пупок як годинник який дивиться на вас, то основу тейпа починаємо в районі 7 години
- Після того, як ми зафіксували основу, іншу довжину тейпа наносимо з натягом 50% , рухаючись по спіралі навколо пупка, а кінці тейпу прикріплення не розтягувати.
Слід зазначити що кінезіотейпи можуть бути до 3-4 дні, і також використовувати потрібно лише спеціальні тейпи дня немовлят.